Spotkaliśmy się z współzałożycielką Untold Games, Elisą Di Lorenzo, aby dowiedzieć się więcej o postapokaliptycznym tytule o budowie miasta City 20, który wciąż jest głęboko w swojej drodze jako projekt Early Access.
"Witajcie wszyscy i witajcie z powrotem w Gamereactor.
Dziś wciąż jesteśmy na London Games Fest i wydarzeniu New Game Plus.
Obecnie jestem tutaj z Elisą z Untold Games, aby porozmawiać trochę o City 20."
"Zanim przejdziemy do szczegółów gry, Czuję, że byłoby interesujące poruszyć trochę historii dewelopera, ponieważ w przeszłości byliście znani z umiejętności portowania, a teraz tworzycie City 20."
"Więc co do tego doprowadziło? Co sprawiło, że chciałeś nieco zmienić trasę i stworzyć własny projekt?
Cóż, wciąż jesteśmy znani z portów, które robimy, ponieważ jest to w zasadzie rzecz, która utrzymuje studio w ruchu.
Jesteśmy więc niezależnym zespołem, a gra jest całkowicie samofinansująca się."
"W przeszłości robiliśmy własne gry.
Minęło trochę czasu odkąd wydaliśmy grę.
Jesteśmy zespołem, który jest niezwykle techniczny i zasadniczo lubimy rzeczy techniczne.
Więc gra była dla nas wyzwaniem i był to rodzaj gry, który w zasadzie nam odpowiadał, i nasze doświadczenie techniczne."
"Myśleliśmy i chcieliśmy wnieść coś, co jest w zasadzie nasze własne, ponieważ, tak, wykonujemy dużo pracy dla wyższych portów, codev i tego typu rzeczy, głównie na konsolach.
Ale naprawdę chcieliśmy być w stanie pokazać coś, co jest naprawdę nasze a następnie pokazuje, co naszym zdaniem może być czymś fajnym i tak naprawdę nie zrobiono tego wcześniej w sposób, w jaki próbujemy to zrobić teraz."
"Więc to jest to, w zasadzie, próba wniesienia czegoś, co jest w nas i pokazać nas jako kreatywny zespół, a nie tylko jako zespół techniczny.
A City 20 to postapokaliptyczny budowniczy miast, i wiemy, że na rynku jest ich spora różnorodność."
"Jak więc City 20 oddziela się i wyróżnia na tle konkurencji?
Cóż, mam na myśli to, że przyjrzeliśmy się innym grom.
Jest wiele gier, które nas zainspirowały.
Mam na myśli, oczywiście, wiele inspiracji zaczerpnęliśmy z gier takich jak Kenshi i Rimworld czy Stalker, jeśli chodzi o nastrój i tego typu rzeczy."
"Kiedy zaczęliśmy myśleć o grze, nasz pomysł był taki, że chcieliśmy zrobić coś co byłoby zarówno grą survivalową, jak i sandboxową, ale w której ludzie mogli poczuć, że żyją narracją i moglibyśmy dać tę narrację ludziom, ale w taki sposób, aby mogli żyć nią sami."
"Ponieważ wiele gier w przestrzeni survivalowej lub podobnej przestrzeni albo ma stałą fabułę, albo tylko fabułę środowiskową dzięki czemu wypełnisz luki.
Chcieliśmy opowiedzieć historię, ale w sposób, który będzie wyjątkowy dla gracza."
"Gracze mogą więc odkrywać historię w sposób, w jaki chcą i niekoniecznie muszą w jakiś sposób podążać za fabułą, ale to w pewnym sensie przychodzi do nich.
A wiele z gry i doświadczenia, które mogą mieć, pochodzi ze zmian które wprowadzają do środowiska w grze i sposobu interakcji z grą."
"Więc to jest w zasadzie to, co chcieliśmy zrobić i oddzielić się od innych.
Bardzo osobliwą rzeczą jest obecnie głębokość postaci niezależnych.
Obecnie mamy, jak sądzę, około 80 postaci niezależnych w grze i są one całkowicie symulowane.
Muszą więc żyć i przetrwać dokładnie tak, jak gracz."
"Mają więc własne potrzeby, rutynę, pracę i tym podobne.
A to, co robią, zależy również od pragnień.
Więc robią rzeczy, ponieważ chcą robić konkretne rzeczy.
I to jest jedna z rzeczy, które na początku były nieco trudne do pokazania graczom."
"Ponieważ w wielu grach NPC są tylko dla ciebie.
Chodzi mi o to, że po prostu tam są.
Robisz swoje rzeczy i wiesz, sklep jest otwarty, sklep będzie miał rzeczy, których potrzebuję i tak dalej."
"Ale jeśli jakiejś postaci tam nie ma, to ta postać niekoniecznie będzie w domu.
Może robić coś innego.
Więc jeśli facet, na przykład, są pewne postacie, które lubią określone rzeczy, takie jak grzyby, a następnie facet, który lubi grzyby, będzie szukał grzybów w lesie kiedy nie pracują, wiesz, tego typu rzeczy."
"Więc na początku może to być trochę, wiesz, dziwne dla graczy ponieważ postacie nie są tam dla ciebie przez cały czas.
A także, jak inwentaryzacja sklepów i tak dalej, Zasadniczo NPC muszą zbudować wszystko."
"A inni NPC mają swoje potrzeby.
Więc jest to dla nas również wyzwanie pod względem balansowania gry ponieważ gracz ma swoje potrzeby, ale również postacie niezależne mają swoje potrzeby.
Więc czasami musisz konkurować z postaciami niezależnymi o zasoby, na przykład, muszę iść do kowala i kupić kilka rzeczy, i być może nie ma ich w magazynie, ponieważ zapasy nie są po prostu uzupełniane co jakiś czas."
"Kowal musi zbudować wszystko.
Więc będą potrzebować zasobów i tego typu rzeczy.
Więc to jest inny sposób.
Uważamy, że jest to interesujące i stanowi pewne wyzwanie."
"A także dlatego, że sposób, w jaki możesz potencjalnie wpływać na NPC ponieważ możesz im pomóc lub w pewien sposób ich sabotować.
Masz więc wpływ na rzeczywiste życie postaci niezależnych, w zależności od tego, co robisz.
Gra jest obecnie we wczesnym dostępie i jest w nim już od jakiegoś czasu."
"Niedawno uruchomiliście aktualizację 0.9 i jest...
Chcę powiedzieć, że zbliżamy się do końca okresu wczesnego dostępu.
Powiedz mi więc, co czeka nas w przyszłości i jak blisko jesteśmy wersji 1.0?
Po pierwsze, 0.9 nie oznacza, że następny będzie 1.0."
"Oznacza to, że następny wynosi 0,10.
Ponieważ jest to jedna z rzeczy, które czasami mogą być nieco mylące.
Ale to nie jest tak, że to 80-90% ukończenia.
Myślę, że wciąż mamy przed sobą kolejny rok."
"Więc w tej chwili celujemy w wydanie w 2027 roku.
Będzie to zależało od różnych rzeczy, ponieważ zmieniliśmy naszą mapę drogową i rzeczy, na których się skupialiśmy, w zależności od opinii społeczności.
Ponieważ jesteśmy we wczesnym dostępie, pewne rzeczy mogą ulec zmianie."
"Ale na pewno skupiamy się na wielu ulepszeniach jakości życia w oparciu o dotychczasowe opinie społeczności.
Rozszerzamy obecne frakcje o większą głębię i tym podobne rzeczy.
Oczywiście pracujemy nad fabułą, ponieważ do tej pory gra miała głównie fabułę środowiskową."
"Ale w miarę jak budujemy pełną grę do wersji 1.0, oczywiście musi istnieć sposób na jej ukończenie.
Więc będzie tam więcej rzeczy.
Pracujemy nad konkretnymi ulepszeniami funkcji, o które bardzo prosiła społeczność, takich jak zmiana sposobu, w jaki możesz wyposażyć swoje schronienia i tym podobne."
"Oczywiście mamy do czynienia z dużą aktualizacją, nad którą pracujemy od dłuższego czasu, co oznacza, że pierwotnie mieliśmy to już w grze, ale obecnie jest wyłączone, co jest cyklem sezonowym.
Zdecydowaliśmy się go przełożyć, ponieważ jest dość wymagający, ponieważ również postacie niezależne muszą dostosować się do środowiska w taki sam sposób jak ty."
"Tak więc wraz ze zmianą pór roku i tego typu rzeczami zmienia się środowisko, a NPC muszą się dostosować i być w stanie przetrwać zimę, tak jak gracz.
Jest to więc całkiem spora funkcja do dodania do gry.
Myślę, że to niektóre z głównych rzeczy, ale dzisiaj faktycznie publikujemy nową mapę drogową na stronie, więc będzie tam więcej informacji, a więcej rzeczy pojawi się wkrótce."
"Jako ostatnie pytanie, Elisa, Ludzie oczywiście mieli okazję zagrać w City 20 w ramach Wczesnego Dostępu, ale co jest jedną rzeczą, o której myślisz, może ludzie nie mówią o tym wystarczająco dużo, jeśli chodzi o grę?
Przepraszam, nie..."
"Więc kiedy patrzysz na grę i widzisz wszystkie opinie, które przychodzą, wszystkie przemyślenia, którymi dzieli się społeczność, Jaka jest jedna rzecz, o której myślisz, chciałbym, żeby mówili o tym więcej?
Jak myślisz, która część gry jest naprawdę wyjątkowa dla City 20?
i chciałbym, żeby ludzie mówili o tym trochę więcej."
"Cóż, myślę, że jedna rzecz była dla nas trochę trudna, było to, że kiedy wypuszczamy grę we wczesnym dostępie, wypuszczamy grę, która naprawdę jest we wczesnym dostępie.
Myślę, że ostatnio wiele gier zostało wydanych we wczesnym dostępie, To znaczy, używaj Early Access nie do końca jako Early Access."
"Więc jest teraz wiele oczekiwań, że gra w Early Access jest trochę...
tak naprawdę nie jest we wczesnym dostępie.
Wiele osób oczekuje, że gra będzie bardziej kompletna.
I rozumiem, że ludzie mogą przyjść do gry i powiedzieć, o nie, w tej chwili jest zbyt szorstka, co jest całkowicie sprawiedliwe."
"Ale mam nadzieję, że ludzie faktycznie zobaczą, że jest to również sposób na spojrzenie na to, jak działa rozwój.
Ponieważ czasami myślę, że byłoby to coś, co bym pokochał.
kiedy byłem młodszy."
"Faktyczna możliwość zobaczenia, jak gry mogą ewoluować.
Jest dużo pracy, która często nie jest zrozumiała dla gracza.
Więc naprawdę mam nadzieję, że wielu z nich będzie w stanie zobaczyć jak duży postęp robimy w grze, dlaczego otrzymywane informacje zwrotne mają na to wpływ, i jak ciężko pracujemy nad pewnymi rzeczami."
"I może lepiej zrozumiesz, jak wygląda rozwój z naszego punktu widzenia.
Ponieważ wiele razy łatwo jest, powiedzmy, wejść na Steam i powiedzieć, o nie, za ostre, nie polecam i tyle.
I czasami jest to trochę trudne dla ciebie jako dewelopera, ponieważ jesteś jak, Ok, ale doceniam opinie."
"Ale każda informacja zwrotna, którą otrzymujemy, bardzo nam pomaga, zwłaszcza gdy jest to konstruktywna informacja zwrotna.
Więc jeśli dostaniesz tylko, oh, nie, gówno.
I myślisz sobie, cóż, wciąż jest wiele do zrobienia, ale taki jest plan."
"To gra we wczesnym dostępie i naprawdę chcielibyśmy, aby zobaczyli jak to się rozwija.
Chodzi mi o to, że jeśli spojrzysz na to, jak wyglądała gra, kiedy wydaliśmy ją we wrześniu 2024 roku a tym, czym jest teraz, to w zasadzie jest to zupełnie inna gra."
"I myślę, że to jest, wiesz, i dla graczy, którzy są z nami tak długo którzy widzieli poprawę gry w ten sposób.
Myślę, że to była dla nich naprawdę fajna podróż, z wzlotami i upadkami ponieważ, mam na myśli, jest to wczesny dostęp."
"Czasami coś zepsujemy.
To znaczy, przepraszam.
I jesteśmy jak, przepraszam.
Ale czasami jest to wczesny dostęp, więc takie rzeczy mogą się zdarzyć."
"Ale tak, to znaczy, myślę, że byłoby miło zobaczyć, że ludzie naprawdę widzą, jak to naprawdę, naprawdę rośnie, gdy idziemy naprzód i lepiej zrozumieć, jaki jest ostateczny punkt podróży, która jest grą, która, mamy nadzieję, będzie w stanie zapewnić ludziom doświadczenie które będzie naprawdę wyjątkowe dla każdego z nich, z głębią, która, mamy nadzieję, będzie odczuwalna."
"City 20 wciąż znajduje się w fazie wczesnego dostępu.
I jak mówiłaś przed chwilą, Lisa, mimo że jesteśmy na 0.9, to niekoniecznie oznacza, że 1.0 jest tuż za rogiem.
Bądźcie więc czujni, aby dowiedzieć się więcej o City 20."
"Ponownie, mapa drogowa jest gotowa na to, co pojawi się w przyszłości.
Więcej informacji na temat gry znajdziecie w lokalnym regionie GamerNet.
Trzymajcie się wszyscy."