Konkretnie gry dla jednego gracza.
"Witajcie wszyscy i witajcie ponownie w kolejnym wydaniu GRTV News. Wczoraj rozmawialiśmy o Sony, a dzisiaj będziemy mówić o Sony, ponieważ ukazał się raport i zasadniczo dotknął plotki, którą słyszeliśmy od dłuższego czasu w odniesieniu do tego, co Sony zamierza zrobić ze swoim międzyplatformowym podejściem do gier wideo. Więc jest to przez jakiś czas, że Sony zamierza się wycofać i zrobić swoje gry na wyłączność dla jednego gracza na konsolę PlayStation, co oznacza, że nie będą one dostępne na nic innego niż konsole PlayStation. Może to być, ponownie, PS5, ale może to być również być w przyszłości, zakładamy, że w stosunkowo niedalekiej przyszłości, PS6. Nie sprecyzowali powiedzieli, że dotyczy to trybu multiplayer, więc gry takie jak na przykład Marathon został wydany jeszcze w tym roku, Marathon nadal byłby dostępny na wielu platformach, ponieważ musi mieć większą bazę graczy. Ale jeśli chodzi o gry dla jednego gracza, to właśnie to będziemy się przyglądać. Teraz myślę, że pierwszą rzeczą, którą możemy zobaczyć, która ma zastosowanie to prawdopodobnie Wolverine, ale jeszcze się temu przyjrzymy. W każdym razie, zanurzmy się."
"Tak, raport, Sony zamyka drzwi dla gier dla jednego gracza na PC. Według Bloomberga, Pracownicy PlayStation zostali poinformowani, że Sony ponownie oceniło swoją strategię dla PC.
tytułów dla jednego gracza. Więc tak, kilkakrotnie informowano, że Sony ma zamiar ponownie ocenić swoje podejście do gier na PC, a dziennikarz Bloomberga Jason Schreier ogłosił w marcu że jego źródła wskazały, że Sony nie będzie już wydawać tytułów dla jednego gracza na innych komputerach."
"platformy, podczas gdy tytuły dla wielu graczy będą nadal wydawane. Kilku wtajemniczonych i dziennikarzy powtórzyło to zdanie, a teraz Schreier wydał oświadczenie, które wydaje się ostateczne.
Za pośrednictwem Blue Sky donosi teraz, że szef PlayStation Herman Holst ogłosił swoim pracownikom w poniedziałek, że decyzja została sfinalizowana i Sony nie będzie już wydawać pojedynczych gier."
"gier dla jednego gracza na PC. I to jest oryginalna historia od Schreiera.
Nie podano konkretnego powodu, ale gry Sony dla jednego gracza często sprzedawały się poniżej oczekiwań na PC i wielu twierdzi, że to sprawia, że posiadanie PlayStation staje się mniej konieczne. Co więcej, teraz wiemy, że Project Helix będzie w stanie uruchamiać gry na PC i można podejrzewać, że Sony nie nie chce, aby jej gry na wyłączność były pośrednio wydawane na Xbox. Niedawne badanie wykazało, że gry na wyłączność gry są głównym powodem, dla którego ludzie wybierają jedną platformę zamiast drugiej, więc łatwo jest wyobrazić sobie, że Sony nie chce stracić tej przewagi konkurencyjnej. Jak wiemy, Xbox również wydaje się zmierzać w kierunku reinwestowania swoich ekskluzywnych tytułów do pewnego stopnia."
"O ile z punktu widzenia konsumenta musisz powiedzieć, że premiery międzyplatformowe są oczywiście korzystne dla przeciętnego konsumenta, ponieważ może on uzyskać dostęp do wszystkiego, czego chce, ale z biznesowego punktu widzenia nie można zaprzeczyć, że posiadanie ekskluzywnych produktów napędza sprzedaż dla twojego sprzętu. Myślę, że to ma sens, szczerze mówiąc, dla tych platform, aby mieć wyłączność zwłaszcza w przypadku gier dla jednego gracza. Nie sądzę, by miało to jakikolwiek sens w przypadku multiplayera rzeczy, kiedy potrzebujesz szerszej publiczności, aby móc cieszyć się daną grą, ale dla pojedynczego gracza, ma to dla mnie sens. Myślę więc, że to mądra decyzja Sony."
"Być może pod wieloma względami jest to decyzja proaktywna, ponieważ musielibyśmy założyć, że zamierzają ograniczyć głupie podejście do usług na żywo, które stosowali przez kilka lat, i wrócić do tego, co dla nich działało, zamiast próbować gonić za złotą gęsią a i spróbować zrobić kilka gier akcji na żywo, które będą dostępne przez następne kilka lat."
"długo. Gry na żywo, przepraszam, które będą dostępne przez jakikolwiek czas. Więc może to trochę proaktywny wybór, aby wiedzieć, że to jest przyszłość PlayStation, a oni robią upewnij się, że kiedy pójdą tą drogą, skonsolidują wszystko na PlayStation rodzinie konsol. Przyznajmy, że warto również powiedzieć, że według plotek PlayStation ma być zaangażowane w tworzenie urządzenia przenośnego już od dłuższego czasu, więc to nie jest tak, że to będzie wyłącznie dla PlayStation 5 i PlayStation 6. Musisz założyć, że dotyczy to również konsol przenośnych PlayStation. Ale tak czy inaczej, wygląda na to, że Sony będzie chce zachować wszystkie swoje gry na wyłączność dla jednego gracza w ramach PlayStation ekosystemu PlayStation, a gry wieloosobowe nadal będą wydawane na szerszą skalę. Jak wiemy więcej na ten temat, pamiętaj, aby być na bieżąco i aktualizować, w przeciwnym razie to wszystko, co mam, ale wrócę już jutro na kolejne GLTV News of the Week, więc mam nadzieję, że spodoba wam się reszta waszego wtorku i do zobaczenia."