Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
wiadomości
FIFA 23

FIFA 23 będzie cross-play, wersja na PC jest teraz nowej generacji

Po raz pierwszy (i ostatni) w serii EA Sports pozwoli użytkownikom PlayStation zmierzyć się z użytkownikami Xbox w 1v1 i więcej. Ale jak to działa z konkretnymi wersjami? Mamy przełomowe szczegóły.

HQ

Producenci FIFA 23 nie odnosili się tylko do samej skali samej gry, kiedy mówili, że jest to "największa FIFA w historii" podczas prezentacji BCD pewnego dnia w biurach EA Vancouver. Będzie to również ten "z największą pulą graczy obecnej generacji", a to dzięki debiutującej funkcji cross-play.

Zgadza się: użytkownicy PS5 i Xbox Series X|S będą mogli grać w mecze 1 na 1, ale nie tylko, ponieważ zarówno Stadia, jak i PC również dołączą do tej samej puli. To prowadzi nas do kolejnego wielkiego ogłoszenia: odpowiadając na jedną z najbardziej pożądanych funkcji przez społeczność, wersja FIFA 23 na PC została w pełni zaktualizowana do najnowszego silnika, co oznacza, że oprócz HyperMotion 2 i innych nowoczesnych aktualizacji, jest teraz uważana za "nową generację" (lub nowszą / obecną generację), a tym samym jest w stanie udostępnić tę większą pulę online.

Co więcej, cross-play wpływa również na wersje ostatniej generacji, co oznacza, że PS4 i Xbox One mogą również grać razem (ale nie w porównaniu z obecną generacją, ponieważ istnieją istotne różnice w rozgrywce).

Poza tym 1 na 1 obejmuje mecze towarzyskie online, sezony online i FIFA Ultimate Team w FUT 23 Play A Friend. W skrócie:

Z kim mogę grać w meczach online gry FIFA 23 1 na 1?

  • Pula "Gen 5": PlayStation 5, Xbox Series X i S, PC, Stadia
  • Pula "Gen 4": PlayStation 4, Xbox One
  • Pula "Legacy Edition": Nintendo Switch

Podczas prezentacji FIFA 23 Gamereactor uczestniczył w biurach EA w Vancouver, producent liniowy Matt Lafreniere przyznał, że nie tylko funkcja cross-play "pomoże matchmakingowi w FIFA 23", ale także, że EA ma już "plany rozszerzenia go w przyszłości".

Powiązane teksty

0
FIFA 23Score

FIFA 23

RECENZJA. Przez Jakob Hansen

Czy FIFA 23 to godne pożegnanie z kultową licencją, czy też powinniście po prostu poczekać na EA Sports FC?Wczytywanie następnej zawartości