Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
wiadomości
FIFA 23

Ciao, Piemonte Calcio: FIFA 23 "kradnie" umowę licencyjną Juventusu z eFootball 2022

W miarę jak letni rynek transferowy trwa, EA ogłasza powrót La Juve w ekskluzywnym, wieloletnim partnerstwie, które przeniesie się na EA Sports FC.

HQ

Od wielu lat letni rynek transferowy w piłkarskich grach wideo, gdzie EA i Konami utrzymują swoją szczególną rywalizację walcząc o najlepsze oferty ligowe i klubowe, jest prawie tak samo interesujący, jak śledzenie podpisów zawodników w prawdziwym życiu, gdzie kluby zatrudniają i zwalniają sportowców, aby poprawić swoje perspektywy sezonowe. I chociaż tradycyjnie FIFA gromadziła większość głównych drużyn i zawodów w ekskluzywnym charakterze, od czasu do czasu PES i eFootball cieszyły się z ich bombowych ogłoszeń. Jednym z najczęściej omawianych było to, kiedy Konami przejęło wyłączne prawa do Juventusu, który przez kilka lat był głównym klubem partnerskim premium obok Barçy, Bayernu Monachium i Manchesteru United.

Podobnie jak Pro Evo w przeszłości, FIFA musiała używać fałszywych nazw klubów i koszulek, aby w jakiś sposób włączyć skład do gry, aw przypadku drużyny z Turynu użyli "Piemonte Calcio", co dało sporą masę memów. Ale teraz, dzięki FIFA 23, odniesienie do Piemontu już nie istnieje, ponieważ Juventus FC powraca, jak Gamereactor dowiedział się w EA Vancouver, a studio oficjalnie ogłosiło dzisiaj.

Zgodnie z dzisiejszym ogłoszeniem, EA Sports i Juventus Football Club ogłosiły "ekskluzywne, wieloletnie partnerstwo" dla La Juve, aby powrócić do serii z "pełną integracją rozpoczynającą się wyłącznie w FIFA 23". Sformułowanie oznacza dwie rzeczy: że eFootball straci prawa do korzystania z oficjalnego herbu klubu Piemont, strojów i stadionu (chociaż zwykle skanują graczy 3D) w nowym sezonie, a także, że umowa Juve będzie kontynuowana poza ostatnią FIFA, wchodząc w EA Sports FC nową erę dla serii.

Poza tym Claudio Marchisio staje się bohaterem FUT w FIFA 23, a młody serbski napastnik Dušan Vlahović będzie pełnił rolę ambasadora gry.

Będąc darmową, trwającą platformą piłkarską, a nie coroczną wersją, nie jest jasne, kiedy nastąpi spadek Juve na eFootball 2022, ponieważ Konami twierdziło, że "reprezentacja klubu nie zostanie naruszona w 2022 roku", ale firma najprawdopodobniej zaktualizuje i zmieni nazwę usługi na 2023 na nowy sezon. Juventus jest wyłączny dla PES i eFootball od 2019 roku, co oznacza, że Piemonte Calcio był jedynym sposobem na grę z nielicencjonowanym składem w FIFA 20, 21 i 22. Warto zauważyć, że eFootball 2022 niedawno ogłosił umowy partnerskie lub odnowienia z klubami takimi jak Bayern Monachium, AC Monza, AC Milan i Inter Mediolan, chociaż tylko drużyna rossoneri wydaje się być ekskluzywna, a zatem nieobecna w FIFA 23, podobnie jak Napoli, Lazio, AS Roma, Atalanta i inne europejskie stadiony, takie jak Allianz Arena lub Spotify Camp Nou.

Bez względu na wszystko, włoska Serie A będzie wyglądać jak mieszany worek oficjalnych i nielicencjonowanych treści w obu grach, co jest czymś, co fani chcieliby położyć kres.

FIFA 23

Powiązane teksty

0
FIFA 23Score

FIFA 23

RECENZJA. Przez Jakob Hansen

Czy FIFA 23 to godne pożegnanie z kultową licencją, czy też powinniście po prostu poczekać na EA Sports FC?Wczytywanie następnej zawartości