Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
wiadomości

Mieszane liczby Microsoft za ostatni kwartał

Pomimo niezwykłej liczby liczb pokazujących spadek, w tym Xbox, Microsoft nadal przewyższał oczekiwania.

HQ

Większość prognoz wskazywała na bardziej mieszany kwartał dla Microsoftu w okresie październik-grudzień. I tak też się stało. W porównaniu z tym samym kwartałem w 2021 roku sprzedaż komputerów PC spadła o 16%, co oczywiście również negatywnie wpłynęło na Windows.

Sprzedaż tzw. "Urządzeń" (m.in. Surface i HoloLens) nie zachwyciła, spadając aż o 39% w porównaniu do analogicznego kwartału 2021 roku. Xbox również nie radził sobie dobrze, a sprzedaż gier i sprzętu spadła o 13% w porównaniu z czwartym kwartałem w 2021 r., Podczas gdy Game Pass zwiększył liczbę subskrybentów (bez ujawniania nowej liczby, ośmielamy się mieć nadzieję, że dostaniemy to dziś wieczorem podczas Developer_Direct o 8pm GMT / 9pm CET?).

Ale w raporcie były też pozytywne rzeczy, w tym chmura i serwery Azure, które wzrosły o 18-31%. Duże wzrosty odnotowano również w przypadku pakietu Office i LinkedIn. Ogólnie rzecz biorąc, przychody Microsoftu wzrosły o 2% w porównaniu do Q4 2021, co było więcej niż oczekiwał rynek, a akcje w konsekwencji wzrosły o 5% w handlu po godzinach. Microsoft osiągnął całkowity dochód netto w wysokości 16,4 miliarda dolarów w okresie październik-grudzień (dla porównania Microsoft płaci 69 miliardów dolarów za Activision Blizzard).

Na koniec należy podkreślić, że czwarty kwartał 2021 roku był najlepszy w historii Microsoftu i sprzedał ogromną liczbę komputerów i konsol w tym okresie, wzmocniony wydaniem zarówno Forza Horizon 5, jak i Halo Infinite (dla porównania tylko Pentiment w tym samym okresie 2022 r.).

Mieszane liczby Microsoft za ostatni kwartał


Wczytywanie następnej zawartości