Gamereactor Close White
zaloguj się


Nie pamiętasz hasła?
Nie jestem członkiem, ale chcę dołączyć

Zaloguj się przez konto na Facebooku
Gamereactor Polska
wiadomości

Znamy obsadę serialowego Wiedźmina

Netflix przedstawia aktorów.


Facebook
TwitterReddit

Netflix ogłosił właśnie część kluczowej obsady do sierialowego Wiedźmina. Wiemy, kto zagra Ciri i Yennefer!

Najbardziej znaną czarodziejkę z uniwersum Wiedźmina zagra Anya Chalotra (A.B.C. Wanderlust), w Ciri wcieli się Freya Allan (Wojna Światów, Kraina bezprawia). W pozostałe postacie z dworu w Cintrze wcielą się: Jodhi May (Gra o Tron, Geniusz) jako Królowa Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson (Fortitude), który zagra jej męża - rycerza Eista, oraz Adam Levy (Knightfall, Przekręt) jako druid Myszowór.

MyAnna Buring (Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza, Lista płatnych zleceń) wcieli się w Tissaię - rektorkę akademii czarodziejek w Aretuzie. Wiadomo już także, kto pojawi się w roli innych adeptek magii: Mimi Ndiweni (Black Earth Rising) zagra Fringillę, a Therica Wilson-Read (Profil) - Sabrinę. Wśród członków obsady znalazła się także Millie Brady (Upadek królestwa, Teen Spirit), która zagra wygnaną księżniczkę Renfri.

"Casting do serialu Wiedźmin był jednym z największych projektów w mojej karierze i bez wątpienia najbardziej ekscytującym. Nie mogę się doczekać, aż nasi wspaniali aktorzy tchną życie w te kultowe i uwielbiane postacie, dzieląc się ich wyjątkowymi historiami z widzami na całym świecie." - wyznaje producentka wykonawcza serialu - Lauren Schmidt Hassrich.

Cztery odcinki serialu (w tym pierwszy) wyreżyseruje Alik Sacharow (House of Cards, Gra o tron). Kolejne - Alex Garcia Lopez (Marvel: Luke Cage, Utopia) i Charlotte Brändström (Outlander, Odpowiednik, Zaginiona) wyreżyserują po dwa odcinki.

Jak podoba Wam się dobór gwiazd?