Polski
Gamereactor
wiadomości
Assassin's Creed Shadows

Wielu japońskich graczy jest niezadowolonych z Assassin's Creed Shadows

Po wczorajszym pojawieniu się zwiastuna kinowego, niektórzy fani wyrazili swoją krytykę reprezentacji Japonii przez Ubisoft w Internecie.

HQ

Wczoraj po raz pierwszy pokazano Assassin's Creed Shadows z prerenderowanym zwiastunem fabularnym, który między innymi przedstawił dwójkę głównych bohaterów gry. Ale ci, którzy mieli nadzieję wcielić się w japońskie postacie, gdy seria w końcu doczeka się japońskiej przygody, spełnili tylko 50% swoich nadziei. Okazuje się, że gra ma dwóch głównych bohaterów, z których tylko jeden jest Japończykiem.

Oprócz żeńskiej shinobi Naoe, drugim głównym bohaterem jest fantastyczna wersja Yasuke, Afrykańczyka, który przez kilka lat mieszkał w Japonii i stał się popularny wśród daimyō Ody Nobunagi, ale według źródeł historycznych nigdy nie był samurajem.

Pomijając zachodnich graczy, byłoby oczywiście interesujące usłyszeć, co japońska publiczność myśli o fakcie, że teraz w Japonii będzie akcja Assassin's Creed. Użytkownik ManaByte na forum Neogaf zebrał mnóstwo postów od japońskich graczy wraz z tłumaczeniem, pokazując, że wielu z nich wydaje się być bardzo niezadowolonych z większości rzeczy.

Oprócz tego, że nie ma japońskich głównych bohaterów, podczas gdy w przeszłości w serialu zawsze pojawiały się lokalne postacie, pojawia się również wiele skarg na szczegóły, takie jak sposób trzymania miecza, narzekania, że otoczenie ma chiński design, a nie japoński, że jest stworzone dla ludzi z Zachodu, a nie dla japońskich fanów, co sugeruje zawłaszczenie kulturowe, że kobieta ninja nie wygląda jak Japonka, jak nosi się zbroję i wiele więcej. Niektórzy użytkownicy twierdzą nawet, że czuje się jak fałszywa Japonia. Chociaż wszystkie te punkty są słuszne, niestety zdarzają się również przypadki zwykłego rasizmu.

Co sądzisz o Assassin's Creed Shadows na podstawie tego, co widzieliśmy do tej pory?

Assassin's Creed Shadows

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości