Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Withings Body Scan

Magnus stał się trochę mądrzejszy, a to wszystko dzięki tej inteligentnej wadze.

Zwłaszcza w ciągu ostatniego roku nie byłem w stanie zignorować faktu, że moje ciało się starzeje. Może to brzmieć arbitralnie, a nawet jak jakiś banalny chwyt sprzedażowy. Rozumiem instynktowną reakcję rezerwy, gdy ktoś inny rozpoczyna dziennikarską diatrybę o tym, jak konkretny produkt zapoczątkował tworzenie zdrowszego stylu życia, i z pewnością nie tylko skala Withings Body Scan uświadomiła mi to, co już wiedziałam, lub stworzyła motywację znikąd.

Prawda jest taka, że moja dziewczyna Klara od dawna chciała spróbować. W przeszłości cierpiała na lęk o zdrowie i zawsze traktowała uświadomienie sobie wszelkich problemów zdrowotnych z najwyższą ostrożnością i słusznie. Więc kiedy Withings dał mi możliwość pożyczenia jednego z nich, zrobiliśmy to powoli i dokładnie przestudiowaliśmy różne funkcje, aby upewnić się, że nie dostanie nagle nieprzyjemnej dawki tego, co młodzi ludzie nazywają dziś "TMI" (mam dopiero 31 lat).

Withings Body Scan

To, co się stało, było dla mnie zaskoczeniem szczególnie, ponieważ nigdy tak naprawdę nie dbałam o siebie po beztroskich latach studenckich, gdzie, podobnie jak w liceum, czułam, że jestem w zasadzie zrobiona z gumy i magii i mogę się od tego wszystkiego odbić bez większych problemów. Ale to nieprawda, to nigdy nie była prawda i wiedziałem o tym od dawna, ale brakowało mi przekonania, siły woli, żeby coś z tym zrobić, a tutaj Body Scan stał się katalizatorem, który mogę szczerze powiedzieć, z ręką na sercu, zmienia moje zdrowie na lepsze - chyba.

A Body Scan to skala 350 funtów. Nie możemy od tego uciec. Jest to absurdalna cena za skalę prawie bez względu na wszystko, i pozwólcie, że szybko stwierdzę, że jest to w równym stopniu przegląd ekosystemu, który istnieje wokół Body Scan, jak i przegląd samej skali, a dostęp do tego ekosystemu można uzyskać za około 90 funtów za pośrednictwem ich Body Smart.

To jest reklama:

Ale jeśli chcesz zagłębić się w króliczą norę, Body Scan ma kilka funkcji, które są również dość unikalne i zaawansowane. Body Scan składa się z czterech centralnych czujników, które dzięki precyzyjnym obliczeniom do 50 gramów mogą określić BMI, tak zwane zdrowie nerwów i tętno. Do tego dochodzi coś w rodzaju tyczki ze sznurkiem przymocowanym z przodu, a biorąc ją i nawiązując kontakt między określonymi punktami na dłoniach a metalowymi płytkami na tym drążku, tworzysz pętlę, która pozwala na to, co Withings nazywa Multifrequency Bioelectrical Impedance Analysis (lub BIA). Oznacza to wysyłanie niewielkiego ładunku elektrycznego przez twoje ciało, aby odwzorować określony skład części twojego ciała, takich jak woda, tłuszcz i procent mięśni.

Chodzi o to, że możesz codziennie wchodzić na Body Scan, zostać zważonym, zmierzyć tętno i zdrowie nerwów, a wyniki są następnie automatycznie katalogowane w Twojej aplikacji, co może powiedzieć Ci więcej o tym, jak się czujesz i jak możesz poprawić swoje zdrowie przez bardzo długi czas. Co więcej, powinieneś wykonać ważenie segmentowe lub EKG, kiedy tylko masz na to ochotę.

Chociaż Withings nie twierdzi, że jest tu po raz pierwszy na świecie, wiele z tych funkcji tradycyjnie było czymś, co trzeba było odwiedzić specjalistę, aby dostać się w swoje ręce, a teraz są one bardziej dostępne dzięki gadżetowi, który można kupić w domu, ale dokładne określenie, jak przydatne są te funkcje, jest jak określenie, jak przydatny jest 5-krotny zoom optyczny w aparacie smartfona. Dla niektórych? Tak, bez wątpienia. Dla każdego? Prawdopodobnie nie. Ale to też nudna odpowiedź.

Withings Body Scan
To jest reklama:

Tak więc, mając to na uwadze, mogę powiedzieć, że po utracie wagi i stopniowym wzroście tego, co Withings nazywa "dużymi grupami mięśni nóg" w ich aplikacji - ponieważ stałem się bardziej poważny w ciągłym bieganiu - było to całkiem niesamowitym motywatorem, do tego stopnia, że zawsze ważę się rano i od czasu do czasu dostaję napiwek lub dwa od Withingsa.
Jednak aplikacja ma problemy, o których warto wspomnieć. Po pierwsze, mogłoby być przydatne, gdyby informacje, które dostarcza, były bardziej spersonalizowane, bardziej przyjazne dla użytkownika, ponieważ często trzeba szukać kluczowego kontekstu, jeśli zdrowie nerwów jest na górnym końcu "w porządku". Powiadomienia są zwykle dostosowane do tłumu smartwatchy, a przez to rozumiem, że jesteś spamowany bezsensownymi odznakami i głupimi poklepywaniami po plecach, gratulując ci wejścia na wagę dwa poranki z rzędu - dobra robota!

Trudno polecić Body Scan jako inteligentną wagę, chyba że wiesz, że ważenie segmentowe i analiza EKG to coś, co Cię uszczęśliwi. Body Smart jest prawdopodobnie lepszym miejscem na rozpoczęcie, ale Withings ma tu coś, coś, co mnie skłoniło do rozpoczęcia i za to jestem naprawdę wdzięczny.

08 Gamereactor Polska
8 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości