Polski
Gamereactor
recenzje
Wizard with a Gun

Wizard with a Gun

Galvanic Games zabiera nas w magiczne nieznane w tej niezależnej przygodowej grze akcji.

HQ

O tej porze roku łatwo jest przeoczyć gry niezależne. Przy tak wielu wysokobudżetowych i przyciągających wzrok projektach AAA, które debiutują, łatwo jest zrezygnować z nadążania za najnowszymi i najbardziej ekscytującymi grami niezależnymi. Skoro tak, to czy powinieneś odpocząć od Lords of the Fallen, Sonic Superstars, Total War: Pharaoh i nadchodzącego Marvel's Spider-Man 2 i Super Mario Bros. Wonder do sprawdzenia Galvanic Games' Wizard with a Gun? Może.

HQ

Wizard with a Gun to niezależna przygodowa gra akcji, w której gracze zmierzają na różne poziomy piaskownicy, aby zbierać zasoby, pokonywać wrogów i, co najważniejsze, przetrwać. Jest to gra izometryczna, która wykorzystuje raczej podstawowe sterowanie walką i ruchem, ale opiera się na nich dzięki rozbudowanym systemom RPG i mechanice bossów, a następnie stara się jeszcze bardziej skomplikować sprawę dzięki bardzo wszechstronnemu pakietowi rzemieślniczemu i ulepszającemu. Dopasuj to do resetującej czas fabuły i świata, który możesz nagiąć do swojej woli, a otrzymasz grę, która często jest trochę zbyt skomplikowana dla własnego dobra.

I dla mnie to, gdzie Wizard with a Gun natychmiast walczy o przyciągnięcie gracza. Kiedy spojrzysz na niektóre z bardziej dobrze przyjętych gier niezależnych, które łączą walkę lub eksplorację z systemami rzemieślniczymi lub budowaniem bazy, takie jak Cult of the Lamb lub Dave the Diver, te dwa obszary są na tyle oddzielone, że możesz cieszyć się obydwoma bez poczucia przytłoczenia prośbami drugiego. W Wizard with a Gun tak nie jest. Zestaw do tworzenia, ulepszania i progresji jest tak wymagający, że często nieco obciąża resztę gry. Wchodzisz na poziomy, na których masz tylko krótki czas na powrót, zanim znajdziesz się w ogromnym niebezpieczeństwie, a mimo to w ciągu tych pięciu minut oczekuje się, że będziesz polować na potężnych wrogów i zasadniczo wydobywać otoczenie w poszukiwaniu podstawowych zasobów, abyś mógł tworzyć lepsze ulepszenia, amunicję, broń i ulepszać podstawowe obiekty.

To jest reklama:

To równowaga, która nie do końca wydaje się odpowiednia. Najczęściej czułem się trochę przytłoczony tym, o co prosił mnie Wizard with a Gun. Walcz ze śmiertelnymi przeciwnikami, nie ginąc, w przeciwnym razie stracisz wszystkie przedmioty, które masz przy sobie, eksploruj każdą mapę, aby określić, gdzie znajdują się ważne wydarzenia, stwórz arsenał broni, z których każda robi nieco inne rzeczy, jednocześnie upewniając się, że masz amunicję do faktycznego użycia tej broni, skanuj wrogów i przedmioty, aby dowiedzieć się o nich więcej, Przebudowuj poziomy za pomocą określonych narzędzi, aby dotrzeć do nowych obszarów, lista jest długa. Wizard with a Gun sprawia wrażenie gry, która stara się być zbyt wieloma rzeczami naraz, a ze względu na mniejszą skalę, mogłaby skorzystać na odcięciu tłuszczu od wielu z tych dodatkowych i szczerze mówiąc niepotrzebnych mechanik pobocznych.

Wizard with a Gun
Wizard with a GunWizard with a Gun

Ale tylko dlatego, że Wizard with a Gun wydaje się nadęty, nie oznacza to, że wszystko jest złe. Walka przebiega niesamowicie dobrze, istnieje duża różnorodność typów wrogów, zestaw do dostosowywania postaci jest zaskakująco głęboki i ważny, a tryb wieloosobowy zachowuje świeżość. Styl animacji i kierunek artystyczny to również atrakcja, która przypomina mi Cult of the Lamb. Istnieje wiele powodów, dla których warto zakochać się w tej grze, ale wszystkie zależą od tego, jak cierpliwy jesteś ze stromą początkową częścią i wymagającą ofertą craftingu i progresji.

To jest reklama:

Temat Wizard with a Gun jest naprawdę wyjątkowy i interesujący, i myślę, że wyróżnia się w przestrzeni niezależnej, ale biorąc pod uwagę niektóre z absolutnych perełek, które mamy od niezależnych twórców do tej pory w tym roku, trudno jest umieścić Wizard with a Gun w tym samym wyższym szczeblu. Jest to dobrze wykonana i zabawna gra, ze świetną grafiką i wysokiej jakości ofertą dla wielu graczy, ale jest powstrzymywana przez przytłaczające i wymagające rzemiosło, RPG i progresję, które odbierają żądło i dreszczyk emocji z szerszego doświadczenia.

06 Gamereactor Polska
6 / 10
+
Świetny styl artystyczny. Mnóstwo różnorodności wrogów. Szeroki tryb wieloosobowy. Zabawna personalizacja postaci.
-
Za dużo dzieje się na raz. Czasami wydaje się przytłaczające.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

Wizard with a GunScore

Wizard with a Gun

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Galvanic Games zabiera nas w magiczne nieznane w tej niezależnej przygodowej grze akcji.Wczytywanie następnej zawartości