Polski
Gamereactor
lifestyle

Wkrótce moglibyśmy dowiedzieć się, jak tłumaczyć szczekanie psa

Jak można sobie wyobrazić, sztuczna inteligencja jest sekretem tego wszystkiego.

HQ

Czy jest coś, czego sztuczna inteligencja nie może zrobić? Cóż, nadal nie jest w stanie wiarygodnie stworzyć obrazu osoby bez zepsucia jej palców lub twarzy, i nadal (na szczęście) nie może napisać artykułu o Gamereactorze z tym wyraźnym talentem Alexa Hopleya, ale naukowcy wciąż nieustannie szukają sposobów wykorzystania tej technologii do dokonywania przełomowych odkryć.

Jednym z nich jest ustalenie znaczenia szczekania psa. Nie, to nie znaczy, że będziemy w stanie mówić po psach, ale możemy przełożyć ich szczekanie na dane dotyczące rasy, wieku i płci. Już teraz szkolimy sztuczną inteligencję, aby robiła coś podobnego z ludźmi, więc nie jest zbyt dużym wyzwaniem, aby używać tej technologii również z psami.

"Postępy w dziedzinie sztucznej inteligencji mogą zostać wykorzystane do zrewolucjonizowania naszego rozumienia komunikacji zwierząt" Szefowa laboratorium sztucznej inteligencji Uniwersytetu Michigan, Rada Mihalcea, powiedziała BBC.

Więc nie, nie będziesz w stanie rozmawiać ze swoim psem, ale wkrótce może stać się łatwiejsze do przeanalizowania na podstawie prostego szczekania.

To jest reklama:
Wkrótce moglibyśmy dowiedzieć się, jak tłumaczyć szczekanie psa


Wczytywanie następnej zawartości