Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Xiaomi Sound Outdoor

Chińskie Xiaomi dostarczyło konkurenta JBL z tą samą wodoodporną gumową obudową i ciepłym, super-dźwiękiem, który sprzedają Jankesi.

Granice tego, co może osiągnąć mały głośnik, były wielokrotnie przesuwane w ciągu ostatniej dekady i moim skromnym zdaniem to JBL i być może przede wszystkim Marshall (via Zound Industries ) byli tutaj najlepsi w ciągu ostatnich pięciu lat. Sony, Bose, Sonos i inni byli tuż za nimi, ale to Emberton (Marshall) i Charge (JBL) przekonały mnie najbardziej w tym segmencie, gdzie współczynnik kształtu nie przekracza rozmiarów termosu, ale oferuje profil dźwiękowy, który wydaje się co najmniej 10-krotnie większy.

Xiaomi Sound Outdoor
Dźwięk jest ciepły, naturalny i przewiewny z odpowiednią ilością basu i bardzo dobrą kontrolą wysokich tonów.

Do niedawna nigdy nie testowałem głośnika Bluetooth od chińskiego Xiaomi, a biorąc pod uwagę, że produkują tyle pełnowymiarowych autobusów elektrycznych, ile specjalizują się w inteligentnych domach, telefonach komórkowych, telewizorach, robotach odkurzających i wszystkim pomiędzy - moja niezwykła zdolność do budowania z góry przyjętych pojęć w głupio krótkim czasie - które często okazują się w 100% błędne - już zadziałała. Jak dobre może to być? Okazuje się, że o wiele, wiele lepiej, niż mogłem sobie wyobrazić. Pomimo tego, że kosztuje tylko około 60 funtów. Pomimo tego, że ma najmniej fantazyjną nazwę na świecie. Pomimo tego, że jest mniej więcej wielkości butelki o pojemności 500 ml. Mimo wszystko Xiaomi Sound Outdoor jest po prostu dobry.

Xiaomi Sound Outdoor
Jest wodoodporny, trwały i stylowy.

Ten mały głośnik ma wymiary 20 centymetrów x 6,8 centymetra i waży zaledwie 600 gramów. Jest wodoodporny (IP67), odporny na wstrząsy i pokryty gumową powierzchnią, co w połączeniu z pomarańczowym kołnierzem (w testowanym przez nas czarnym modelu) sprawia, że bardzo przypomina produkt JBL. Mieści baterię o pojemności 2600 mAh, która zapewnia 12 godzin odtwarzania, a naładowanie baterii do maksimum, od rozładowania, zajmuje około trzech godzin. Wewnątrz znajdują się dwa przetworniki i dwa bass reflex (po jednym z każdej strony) i możesz łatwo sparować dwa z nich za pomocą aplikacji Mi, aby sterować nimi w celu odtwarzania stereo. Możesz także połączyć ze sobą 100 z nich, aby utworzyć tablicę liniową, jeśli chcesz. Obsługiwany standard Bluetooth to najnowszy (5.4), a zakres częstotliwości wynosi od 60 Hz do 20 kHz.

To jest reklama:
Xiaomi Sound Outdoor
Za około 60 funtów naprawdę nie można dziś znaleźć lepszego głośnika Bluetooth.

Profil dźwiękowy jest tutaj ciepły i zabawny w sposób, który przypomina mi Bose, JBL i Marshall. Xiaomi na szczęście dostroiło swój nowy głośnik do szerszego rodzaju muzyki różnych typów i gatunków niż np. Sony i doceniam to. Sound Outdoor nie ma problemów z nowymi utworami Nestora, w których distpedals są swobodnie nadużywane i działa co najmniej równie dobrze, gdy walę The Strike z testową piosenką referencyjną 'Overtime '. Xiaomi nie wpadło w pułapkę głosową, którą Apple w dużej mierze przekazało większości konkurentów i jeśli chodzi o miks, to też to doceniam. Głos Brandona jest w miksie, gdy słucham 11 am z nowo wydanego Morning View XXIII i to samo dotyczy głosu Stingi, gdy gram Seven Days. Ten głośnik brzmi bardzo dobrze. Dźwięk nigdy nie jest tak napięty i szczytowy, jak wiele mniejszych głośników Bluetooth, zamiast tego jest przewiewny, łatwy do grania i zabawy - przez cały czas. Równie dobre są różne podcasty, w których głosy są naturalne, ale nie nudne, co oznacza, że mogę tylko kłaniać się zdolności Xiaomi do konkurowania z najlepszymi.

Za około 60 funtów nie dostaniesz lepszego głośnika Bluetooth. Bez względu na to, gdzie spojrzysz.

09 Gamereactor Polska
9 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

Xiaomi Sound Outdoor

Xiaomi Sound Outdoor

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Petter Hegevall

Chińskie Xiaomi dostarczyło konkurenta JBL z tą samą wodoodporną gumową obudową i ciepłym, super-dźwiękiem, który sprzedają Jankesi.Wczytywanie następnej zawartości