Polski
Gamereactor
wiadomości

Założyciel firmy Nvidia, Jensen Huang, pokazał przyszłość komputerów PC ze sztuczną inteligencją podczas Keynote

Pokazali m.in. swoje wspólne projekty z systemem Windows, różne narzędzia dla twórców treści i asystenta AI.

HQ

Niedawno na targach Computex odbyło się wydarzenie Keynote. Była to prezentacja Nvidii, w której jej dyrektor generalny i założyciel, Jensen Huang, wyjaśnił najbliższą przyszłość producenta procesorów w odniesieniu do komputerów PC ze sztuczną inteligencją.

Po pierwsze, podali więcej szczegółów na temat Project G-Assist, ich asystenta AI z akceleracją RTX. Ma to za zadanie zapewnić kontekst w grach wideo i aplikacjach komputerowych i ma na celu jedynie ułatwienie graczowi, pracując zarówno z podpowiedziami głosowymi, jak i tekstowymi. Następnie ogłosili premierę ACE na komputerach GeForce RTX AI. Są to "cyfrowi ludzie ", którzy na nowo definiują interakcję z grami i komputerami, nadając im emocje i mimikę, aby jeszcze bardziej zatrzeć granicę między człowiekiem a maszyną.

Ponadto powiedzieli, że Windows i Nvidia współpracowały, aby umożliwić programistom wprowadzenie możliwości sztucznej inteligencji do swoich aplikacji. W rzeczywistości potwierdzili, że Windows Copilot Rutine doda Akceleracja RTX dla lokalnych SLM na PC. Następnie zrobili miejsce dla nowych notebooków, pokazując notebooki ASUS i MSI z procesorami graficznymi GeForce RTX 4070 oraz zwiastuny Star Wars Outlaws i Marvel Rivals, oparte na DLSS 3.

Chcieli również zrobić mały ukłon w stronę twórców treści, a także pochwalić się dla nich swoimi projektami AI. W rzeczywistości powiedzieli, że pracują nad aplikacjami dla twórców i modderów, które będą próbowały zintegrować narzędzia AI. Zaprezentowali nawet RTX AI Toolkit, system, który umożliwia kompleksowy przepływ pracy w celu dostosowywania, wdrażania i optymalizacji modeli AI.

Na koniec powiedzieli, że beta aplikacji Nvidii otrzyma aktualizację 4 czerwca i będzie zawierać trzy miesiące darmowego PC Game Pass. Pokazali również różne monitory, które obsługują G-SYNC, narzędzie, które sprawia, że tytuły są płynniejsze, we współpracy z Asusem, Lenovo, LG i Philipsem.

Założyciel firmy Nvidia, Jensen Huang, pokazał przyszłość komputerów PC ze sztuczną inteligencją podczas Keynote


Wczytywanie następnej zawartości