Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Cult of the Lamb

Kult Baranka to Wiązanie Izaaka zmieszane z Animal Crossing

Sprawdziliśmy demo massive monster's action-roguelike i jesteśmy pod wrażeniem tego, co oferuje.

HQ

Choć może się to wydawać dziwne, tegoroczna wizytówka Devolver Digital mogła być najlepsza w sezonie. Mówię to, ponieważ pokaz wyglądał na po raz kolejny dziwnych widzów z humorem na nosie i zwariowanym założeniem, ale także dopasował to, dostarczając home run czterech wyróżnionych gier. Obejmuje to dziwaczny Anger Foot (który niedawno przeglądałem), uroczy The Plucky Squire, niezwykły Skate Story i wkrótce uruchomiony Cult of the Lamb . W ramach Steam Next Fest, ten ostatni ma krótkie demo, które służy do pokazania odrobiny rozgrywki, a ja to sprawdziłem i jestem pod wrażeniem do tej pory.

HQ

I to z wielu różnych powodów. Nie tylko rozgrywka jest bardzo napięta i płynna, ale grafika jest uderzająca, a różnorodność tego, o co jesteś proszony, jest szeroka i większa niż można by się spodziewać. Ale aby zrozumieć, co to dokładnie jest, najpierw trzeba zanurzyć się w narracji i unikalnym założeniu, które serwuje. Kult Baranka stawia graczy w roli opętanego baranka, który otrzymał zadanie stworzenia i rozwijania kultu w imię starożytnego boga, a wszystko to w zamian za uratowanie od potępienia. Chodzi o to, że podróżujesz po świecie, ratując i nawracając wyznawców na swoją wiarę, tak aby twój kult stał się wystarczająco duży i potężny, aby móc rzucić wyzwanie fałszywym prorokom, którzy pierwotnie zamierzali rozlać twoją krew.

Jeśli chodzi o to, jak to założenie przekłada się na rozgrywkę, odbywa się to na dwa sposoby. Rzeczywista eksploracja i pełna akcji część rozgrywki jest prawie The Binding of Isaac i stawia przed tobą zadanie oczyszczenia poziomów, które są podzielone na oddzielne pokoje, pokoje, które po oczyszczeniu z niebezpieczeństwa nagrodzą baranka łupami i pieniędzmi, które można wykorzystać, aby stać się silniejszym w wielu unikalnych metodach. Ten aspekt roguelike kultu Baranka jest również pełen wielu specjalnych spotkań, takich jak przyjazne istoty, które mogą wzbogacić baranka kartami tarota, które zapewniają dodatkowe bonusy (takie jak więcej zdrowia lub lepsze szanse na łupy), a na dodatek to tutaj znajdujemy bossów i innych trudnych, ale satysfakcjonujących do pokonania przeciwników.

To jest reklama:

W przeciwieństwie do The Binding of Isaac i innych roguelike'ów akcji, które proszą cię o przejście na następne piętro, gdy wyczerpiesz wszystkie inne opcje, Cult of the Lamb ma zamiast tego system mapy drogowej, w którym możesz wybrać przejście na poziom, który będzie miał pewne łupy (takie jak źródło pożywienia) na drodze do stawienia czoła poziomowi bossa na końcu tej mapy. Daje ci to nieco więcej swobody i strategii z tym, jak radzisz sobie z rozgrywką, co jest coraz ważniejsze, gdy weźmie się pod uwagę drugorzędną część rozgrywki: elementy symulatora życia.

Cult of the LambCult of the Lamb

Ponieważ stworzenie i rozwój kultu wymaga więcej pracy niż tylko rekrutacja wyznawców. Musisz upewnić się, że ci wyznawcy są karmieni, mają schronienie i inne ważne udogodnienia, a także są ogólnie wygodni, jeśli oczekujesz, że poświęcą się twojemu prorokowi. W Cult of the Lamb oznacza to, że musisz upewnić się, że wracasz z podróży z jedzeniem, aby nakarmić swoich ludzi, ale także zasobami, których nie można znaleźć wokół twojego kultowego miejsca, w przeciwnym razie nie będziesz w stanie budować nowych budynków i ulepszeń. Proces ten obejmuje również odkrywanie planów nowych projektów, które często znajdują się jako nagrody za pokonanie trudnych wrogów na poziomie bossa.

Gdy masz już projekty i budynki do stworzenia, możesz po prostu zlecić swojemu stadu zbudowanie go dla ciebie, a raczej pobrudzić sobie ręce i zacząć młotkować i przybijać gwoździe, aby samodzielnie poradzić sobie z zadaniem. Dotyczy to również gotowania, które nie jest tak wciągające i wciągające jak Cooking Mama, ale raczej po prostu prosi o umieszczenie składników w przepisie, aby stworzyć to samo danie, aby utrzymać pełne brzuchy swoich obserwatorów. Podsumowując, strona symulatora życia Cult of the Lamb pokazuje odcienie Animal Crossing, tym bardziej, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że każdy członek kultu jest pewnego rodzaju stworzeniem.

To jest reklama:
Cult of the Lamb
Cult of the LambCult of the Lamb

Demo Cult of the Lamb może być tylko ulotne, ale pozostawia mnie bardzo podekscytowanym tą niezależną grą akcji roguelike od Massive Monster. Wygląda to na grę, która kształtuje się tak, aby była tak zabawna, jak czasami niepokojąca. Wygląda na to, że jest dużo głębi w tym, co jest w ofercie, czy to w walce i szybszej stronie rozgrywki, czy raczej w wolniejszej, bardziej relaksującej części symulacji życia. Jeśli jesteś fanem The Binding of Isaac lub innych gier w podobnym duchu, absolutnie sugeruję sprawdzenie dema, gdy jest jeszcze dostępne, ponieważ bez wątpienia pozostawi cię dobrze i naprawdę podekscytowanym dniem premiery, 11 sierpnia tego roku.

Powiązane teksty

0
Kult BarankaScore

Kult Baranka

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Odrzuciliśmy fałszywych proroków i rozpoczęliśmy kult w imię jedynego prawdziwego starożytnego bóstwa.Wczytywanie następnej zawartości