Polski
Gamereactor
wiadomości
Saw X

A zwycięzcą weekendu Saw Patrol jest...

Wydarzenie kasowe roku było i odeszło.

HQ

Wydarzenie kasowe roku odbyło się w miniony weekend. Tak, przenieś się do Barbenheimer, ponieważ Saw Patrol podbił świat w ciągu ostatnich kilku dni, a fani kina tłumnie przybywają do kina, aby zobaczyć zarówno Saw X, jak i Paw Patrol: The Mighty Movie. Z tymi dwoma tytanami kasowymi, bez wątpienia wielu z was zastanawia się, kto wyszedł na szczyt w sensie przychodów? Odpowiedź może zaskoczyć kilka osób.

Ponieważ podczas gdy Saw X otrzymał raczej przychylne recenzje i wrażenia, Paw Patrol: The Mighty Movie pokonał go w odniesieniu do sprzedaży biletów. Animowany film dla dzieci zarobił 47 milionów dolarów w weekend otwarcia, co czyni go już 50. największym filmem roku, plasując go tuż za Asteroid City Wesa Andersona, który zdołał 52 miliony dolarów podczas całego pokazu kinowego.

Jeśli chodzi o Saw X, horror zdołał zarobić tylko 29 milionów dolarów podczas weekendu otwarcia, co wystarczyło, aby stać się 66. największym filmem roku do tej pory.

Kolejną dużą premierą w miniony weekend był The Creator, który pomimo interesującego założenia science-fiction i gwiazdorskiej mocy Johna Davida Washingtona na czele obsady, film zdołał zgarnąć tylko 32 miliony dolarów, co plasuje go na 63. miejscu w tegorocznej klasyfikacji.

Ponieważ jest to upiorny sezon, bez wątpienia Saw X będzie miał nogi i nadal będzie zgarniał dochody przez cały październik, podczas gdy Paw Patrol i The Creator mogą mieć trudności z wykorzystaniem tematu miesiąca.

Saw X

Dzięki, Box Office Mojo.

Powiązane teksty

0
Saw X

Saw X

RECENZJA FILMU. Przez Petter Hegevall

Najnowsza odsłona serii gorefest jest już dostępna, ale czy dorównuje swoim poprzednikom?Wczytywanie następnej zawartości