Polski
Gamereactor
esport
Call of Duty: Modern Warfare III

Activision Blizzard zostało pozwane za rzekome posiadanie monopolu na e-sport Call of Duty

Dyrektor generalny OpTic Texas i były gracz drużyny zabierają go do ogromnego wydawcy za jego praktyki związane z prowadzeniem e-sportu.

HQ

Call of Duty League działa bardzo podobnie do Overwatch League, ponieważ aby organizacje e-sportowe mogły postawić stopę w drzwiach i posiadać drużynę w lidze franczyzowej, muszą wyłożyć dziesiątki milionów dolarów, aby zdobyć miejsce/istniejącą drużynę. Praktyka ta jest uważana za antykonkurencyjną i szkodliwą dla e-sportu i tych, którzy w nim uczestniczą, przez właściciela drużyny OpTic Texas i byłego gracza tej organizacji.

Zgodnie z Bloomberg Law, Hector "H3CZ" Rodriguez i Seth "Scump" Abner oskarżają Activision Blizzard o monopolizację Call of Duty e-sportu, przy czym twierdzenie to wskazuje na 2016 rok, kiedy mega wydawca przejął swojego głównego konkurenta, Major League Gaming, eliminując wszelkie znaczące zagrożenie.
W pozwie zarzuca się również, że Activision Blizzard odmawia innym organizatorom turniejów organizowania podobnych wydarzeń, a wydawca ograniczył CDL do 12 drużyn, mimo że działa w tym momencie od wielu lat (OWL rozszerzyło się z 12 do 20 drużyn po zaledwie kilku sezonach), aby zapewnić, że tylko partnerzy zatwierdzeni przez Activision mogą uzyskać miejsce w lidze. Pozew się nawet do tego, że rzuca dokładną liczbę w odniesieniu do zakupu miejsca w CDL, z rzekomą kwotą około 27,5 miliona dolarów.

Zgodnie z tym pozwem, powodowie domagają się odszkodowań i odszkodowań w wysokości ponad 680 milionów dolarów, ale możemy spodziewać się, że sprawa zostanie skierowana do sądu, ponieważ Activision Blizzard skomentował to dla GamesIndustry, stwierdzając: "Będziemy zdecydowanie bronić się przed tymi roszczeniami, które nie mają podstaw faktycznych ani prawnych. Jesteśmy rozczarowani, że ci członkowie społeczności e-sportowej wnieśli ten kombinezon, który jest destrukcyjny dla właścicieli drużyn, graczy, fanów i partnerów, którzy zainwestowali tyle czasu i energii w sukces Call of Duty League."

Call of Duty: Modern Warfare III
Photo: Activision

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości