Polski
Gamereactor
wiadomości
Call of Duty: Modern Warfare III

Activision stoi na straży dobierania graczy opartego na umiejętnościach w Call of Duty

Stwierdzenie, że usunięcie go spowodowałoby "negatywne ogólne wrażenia dla wszystkich graczy".

HQ

Temat dobierania graczy w oparciu o umiejętności był bardzo, bardzo zmienny na przestrzeni lat, zwłaszcza w grach Call of Duty. Podczas gdy Activision zawsze było dość powściągliwe w kwestii tego, jak dobiera swoje tytuły dla wielu graczy Call of Duty, w niedawnym poście na blogu potwierdziło to, co wszyscy wiemy od dawna (ta umiejętność jest czynnikiem w matchmakingu) i ujawniło, dlaczego nie odeszło od włączenia jej do procesu dobierania graczy.

W poście zauważono, że matchmaking oparty na umiejętnościach jest używany od Call of Duty 4: Modern Warfare w 2007 roku i że jest używany do "zapewnienia, że dysproporcja między najbardziej utalentowanym graczem w lobby a najmniej wykwalifikowanym graczem w lobby nie jest tak duża, że gracze czują, że ich mecz jest stratą czasu".
Activision zdaje sobie sprawę, że ten system ma swoje wady, posuwając się nawet do stwierdzenia: "Nasze dane pokazują, że gdy gracze o niższych umiejętnościach są stale przegrywani, prawdopodobnie opuszczą trwające mecze lub całkowicie przestaną grać. Ma to wpływ na pulę graczy. Mniejsza pula graczy oznacza, że czas oczekiwania na mecze wydłuża się, a połączenia mogą nie być tak silne, jak powinny. Z czasem może się to kumulować, tworząc efekt spirali. Ostatecznie, gdy pozostaną tylko gracze o wysokich umiejętnościach, ponieważ gracze o niższych umiejętnościach odeszli z powodu frustracji, rezultatem jest ekosystem, który jest ogólnie gorszy dla wszystkich."

Twórca Call of Duty podsumowuje, zwracając uwagę na opinie, jakie przekazują gracze o wysokich umiejętnościach na temat chęci ucieczki z ciągle wymagających poczekalni i że jest w trakcie szukania sposobów na złagodzenie tego problemu.

To powiedziawszy, czy matchmaking oparty na umiejętnościach zostanie kiedykolwiek usunięty? Activision dodaje: "Przez lata przeprowadzaliśmy testy, aby ustalić, czy usunięcie umiejętności jako czynnika branego pod uwagę w matchmakingu ma sens. Będziemy nadal okresowo uruchamiać te testy. Do tej pory dane pozostają zgodne z tym, co opisaliśmy powyżej - gracze mają tendencję do wychodzenia z meczów lub przestania grać, jeśli zostaną zdmuchnięci, co skutkuje negatywnymi wrażeniami dla wszystkich graczy w lobby i ogólnej populacji graczy."

Wszystko to dzieje się po tym, jak były szef Bungie ds. trybu wieloosobowego opublikował pod koniec zeszłego roku raport, w którym przyjrzał się matchmakingowi opartemu na umiejętnościach i wyjaśnił, dlaczego wyrządza to "niedźwiedzią przysługę" graczom.

Co myślisz o matchmakingu opartym na umiejętnościach?

Call of Duty: Modern Warfare III

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości