Polski
Gamereactor
lifestyle

Adrian Newey dostarczy hipersamochód RB17 przed odejściem z Red Bulla

Ale legendarny projektant skończył z działem F1 RB.

HQ

Na początku tego tygodnia Red Bull ogłosiło, że ich legendarny projektant motoryzacyjny Adrian Newey opuści zespół. Newey był odpowiedzialny za kierowanie rozwojem bolidów Formuły 1Red Bull przez prawie dwie dekady, podczas których zespół zdobył siedem mistrzostw świata kierowców (i wydaje się, że jest w drodze do ósmego), a także kolekcję mistrzostw konstruktorów. Jednak w obliczu zawirowań, z jakimi boryka się zespół, Newey zdecydował się odejść Red Bull, ale nie wcześniej niż wykona ostatnią pracę.

I nie, nie odnosi się to do sezonu 2024 F1, chociaż zwycięstwo RB bez wątpienia będzie częściowo przypisywane również wysiłkom Neweya. Ostatnim zadaniem Neweya dla zespołu będzie raczej dopilnowanie ostatnich szlifów i elementów projektu RB17, który jest torowym hipersamochodem, który jest rozwijany od lat.

Newey opuści RB na początku 2025 roku, a teraz jest na urlopie ogrodniczym dla dywizji F1, co w praktyce oznacza, że nie jest już zaangażowany w codzienne sprawy, poświęcając cały swój czas i wysiłek na skupienie się na RB17 i upewnieniu się, że zostanie on ukończony przed odejściem z zespołu.

Mówiąc o tej decyzji, Newey dodał: "Czuję, że teraz jest odpowiedni moment, aby przekazać tę pałeczkę innym i poszukać nowych wyzwań dla siebie. W międzyczasie nadeszły końcowe etapy rozwoju RB17, więc przez resztę mojego czasu w zespole skupię się na tym.

To jest reklama:

Jak myślisz, jaka przyszłość czeka Neweya?

Adrian Newey dostarczy hipersamochód RB17 przed odejściem z Red Bulla


Wczytywanie następnej zawartości