Polski
Gamereactor
wiadomości

Akcje Embracer spadają po upadku ogromnego partnerstwa

Mówi się, że umowa "ustanowiła nowy punkt odniesienia dla branży gier".

HQ

Przez wiele lat wydawało się, że Embracer Group (właściciel m.in. Borderlands, Tomb Raider and The Lord of the Rings) co miesiąc dokonuje nowego, spektakularnego przejęcia, jednocześnie odkurzając rynek gier zarówno klasycznych serii gier, jak i firm produkujących gry (zarówno deweloperów, jak i wydawców). Ostatnio jednak było znacznie spokojniej i w 2023 r. cena akcji bardziej przypominała stromy stok slalomu - a dziś jest to czysty klif.

Problem polega na tym, że firma potwierdza teraz, że przegapiła transakcję o wartości 2 miliardów dolarów w ciągu nocy. Embracer pisze w oświadczeniu:

"Pracowaliśmy nad jedną przełomową umową o partnerstwie strategicznym, która ustanowiłaby nowy punkt odniesienia dla branży gier.

Negocjacje trwają znacznie dłużej niż pierwotnie przewidywano, biorąc pod uwagę, że ustne zobowiązanie podjęliśmy już w październiku 2022 r. Konkretna umowa obejmowała ponad 2 miliardy USD zakontraktowanych przychodów z rozwoju w okresie sześciu lat.

Następnie wyjaśniają, co wydarzyło się później w nocy:

"Cała dokumentacja została sfinalizowana i gotowa do pracy od wczoraj. Poprosiliśmy o zawarcie umowy przed naszym ogłoszeniem Q4. Jednak wczoraj późnym wieczorem otrzymaliśmy negatywny wynik od kontrahenta. Ta decyzja była nieoczekiwana dla kierownictwa i Rady Dyrektorów Embracer."

W wyniku tego i znacznie obniżonych wyników, cena akcji spadła obecnie o ponad 45% w momencie pisania. Jutro można spodziewać się odbicia, ale jasne jest, że szwedzki gigant będzie miał przed sobą trudniejszy rok.

Akcje Embracer spadają po upadku ogromnego partnerstwa


Wczytywanie następnej zawartości