Polski
Gamereactor
wiadomości
Resident Evil 4

Aktorka Ada Wong reaguje na reakcję

Lily Gao była nękana online po wydaniu gry.

HQ

Lily Gao, aktorka głosowa Ady Wong w Resident Evil 4 Remake, odpowiedziała na krytykę, z którą spotkała się od czasu wydania gry.

Niedawno informowaliśmy, że Gao wyczyściła swój Instagram po nękaniu ze strony graczy, ale teraz wróciła na to samo konto na Instagramie.

"Bycie pierwszym azjatyckim aktorem, który wcielił się w Adę w grach wideo Resident Evil to zaszczyt i zawsze będę wdzięczny naszemu producentowi i reżyserowi za podjęcie decyzji o autentycznej reprezentacji. To niefortunne, że wraz z wydaniem gry pojawiło się również zbyt znajome uczucie "Nie należę", kontynuuje Gao, "podczas gdy krytyka jest oczekiwana, nie jest to pierwszy raz, kiedy aktor kolorowy spotyka się z rasistowskim i seksistowskim nękaniem, po prostu za uczestnictwo. Nieautentyczne obsady utrwalają niezdrowy wizerunek, który jeszcze bardziej dehumanizuje społeczność, którą starają się odzwierciedlić. Nadszedł czas, abyśmy przestali wykorzystywać tylko zseksualizowaną, rozerotyzowaną i tajemniczą azjatycką kobietę i zrobili miejsce na uhonorowanie każdego rodzaju azjatyckiej kobiety. Moja Ada przeżyła. Jest miła, sprawiedliwa, inteligentna i zabawna. Jest nieprzewidywalna, odporna i absolutnie nie jest stereotypem".

Wygląda na to, że Gao stoi mocno przed falami nękania zmierzającymi w jej stronę. Warto zauważyć, że chociaż jest kilka głośnych osób, które wciąż ścigają Gao, wielu fanów pokazało jej wsparcie po ujawnieniu nękania.

Co o tym sądzisz?

Resident Evil 4

Powiązane teksty

0
Resident Evil 4Score

Resident Evil 4

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Najnowszy remake Capcomu zabiera nas z powrotem do Hiszpanii, aby zmierzyć się z klanem Los Iluminados jako Leon S. Kennedy.Wczytywanie następnej zawartości