Polski
Gamereactor
wiadomości
Alan Wake 2

Alan Wake 2 to najszybciej sprzedająca się gra Remedy

Ale dostarczył tylko 1,3 miliona sztuk.

HQ

Podejrzewaliśmy, że coś jest nie tak, jeśli chodzi o sprzedaż Alan Wake 2, skoro Remedy nie uderzyło fanów typowym zestawieniem X milionów sprzedanych egzemplarzy kilka tygodni po premierze. Zostało to jeszcze bardziej podniesione, gdy Remedy musiał opóźnić swój ostatni raport finansowy, co sprawiło, że fani zaczęli się martwić, że gra nie odniosła zbyt dużego sukcesu komercyjnego.

Wydaje się, że było w tym trochę prawdy, ponieważ podczas gdy Remedy potwierdził, że Alan Wake 2 jest jego najszybciej sprzedającą się grą do tej pory, sprzedał się tylko w 1,3 miliona sztuk, z czego milion do końca 2023 roku.

Remedy posunął się nawet do stwierdzenia, że AW2 sprzedało się o 50% więcej kopii i ponad trzy razy więcej kopii cyfrowych (była to gra tylko cyfrowa) w ciągu pierwszych dwóch miesięcy w porównaniu z tym, co Control osiągnął w ciągu pierwszych czterech miesięcy.

Remedy Dyrektor generalny Tero Virtala stwierdził: "Jesteśmy zadowoleni z rozpoczęcia sprzedaży Alan Wake 2. Cena również pozostała na wysokim poziomie, a gra zwróciła już znaczną część wydatków na rozwój i marketing. Będziemy nadal rozwijać grę, aby służyć obecnym fanom i przyciągać nowych graczy i oczekujemy, że gra będzie nadal dobrze się sprzedawać."

Remedy poszedł o krok dalej, stwierdzając, że "świetna gra może generować doskonałą sprzedaż z długiego ogona i spodziewamy się, że tak samo będzie w przypadku Alan Wake 2 ". Zobaczymy to w dalszym działaniu, gdy pojawią się dwa płatne DLC do gry, wraz z dalszymi aktualizacjami wspierającymi tytuł. Czy ostatecznie uda mu się osiągnąć obecne cztery miliony sztuk Control to się okaże.

Alan Wake 2

Powiązane teksty

0
Alan Wake 2Score

Alan Wake 2

RECENZJA. Przez Magnus Groth-Andersen

Remedy dostarcza swoją najbardziej bezkompromisową grę w historii, a także najlepszą.

0
Gra roku 2023 Bena: Alan Wake 2

Gra roku 2023 Bena: Alan Wake 2

PUBLICYSTYKA. Przez Ben Lyons

Biorąc pod uwagę, że The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, Baldur's Gate III, Alan Wake 2 i nie tylko prowadzą walkę, którą grę uważam za najlepszą w 2023 roku?Wczytywanie następnej zawartości