Polski
Gamereactor
wiadomości
Counter-Strike: Global Offensive

Areszt w sprawie ustawiania meczy w CS:GO

Nie-esportowe zagrania.

HQ

Po czym poznać sport? Po tym, że wkrada się do niego korupcja. Turnieje MOBA kwitły w najlepsze, gdy kilka lat temu okazało się konieczne wprowadzenie ustawy odnośnie dopingu - po skandalu, w którym wyszedł na jaw proceder zażywania leków na ADHD niektórych koreańskich drużyn. Starcraft i League of Legends miały też swoje epizody walki z ustawianiem meczów.

Jednak gdy już się gdzieś wkradnie, korupcji ciężko się pozbyć - tym bardziej, że branża gier corocznie zgarnia coraz większe zyski. Od marca toczy się wszczęte przez australijską policję śledztwo w sprawie ustawiania meczy przez graczy. Sprawę zainicjowała firma bukmacherska, przyglądając się podejrzanie wygodnym wynikom meczy CS:GO. Do dziś aresztowano sześciu zawodników, potwierdzono co najmniej pięć nieuczciwych meczy - a postępowanie trwa dalej.

Policja zachęca do zgłaszania podejrzanej działalności w dziedzinie esportu, zaznaczając, że jest on rozwijającym się przemysłem, wygodnym dla tych, którzy chcieliby nieuczciwie zarobić na opartych na nich zakładach.

HQ

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości