Polski
Gamereactor
lifestyle

Aston Martin prezentuje nowy Vantage

Na tej samej imprezie, na której zaprezentowała swój nowy bolid Formuły 1.

HQ

Aston Martin ogłosił niedawno, że zaprezentuje kolejną iterację samochodu sportowego Vantage na tym samym wydarzeniu, na którym zaprezentował swój kolejny samochód wyścigowy Formuły 1. To było dziś rano, co oznacza, że wiemy już, co przyniesie przyszłość modelowi Vantage.

Aston Martin twierdzi, że nowy Vantage jest " zaprojektowany dla prawdziwych kierowców " i że jest to "nieskażona celebracja czystych osiągów, technicznie stworzona, aby zapewnić maksymalne emocje z maksymalną pewnością".

Nowy Vantage charakteryzuje się maksymalną prędkością maksymalną 202 mil na godzinę, a także przyspieszeniem 0-60 mil na godzinę wynoszącym 3,4 sekundy. Jest napędzany 4,0-litrowym silnikiem V8 twin turbo o mocy 665 KM / 800 Nm, a jednocześnie może pochwalić się rozkładem masy 50:50 na podwoziu. Nowy Vantage wprowadza również kilka nowych zmian w wyglądzie, w tym nowe wzory reflektorów i dodatkowe wloty chłodzące w całym nadwoziu, a także zadebiutuje w 21 unikalnych kolorach z różnymi opcjami wnętrza, które pomieszczą 10,25-calowy ekran dotykowy, wieloekranowy system informacyjno-rozrywkowy.

Produkcja nowego Vantage ma rozpocząć się w pierwszym kwartale 2024 roku, a dostawy planowane są na 2 kwartał 2 roku.
Nowy Vantage został również zaprezentowany wraz z nowym modelem samochodu GT3, a także AMR24, który będzie rywalizował w F1 po rozpoczęciu sezonu pod koniec tego miesiąca.

To jest reklama:
Aston Martin prezentuje nowy Vantage
Aston Martin


Wczytywanie następnej zawartości