Polski
Gamereactor
lifestyle

Aston Martin ujawnia nowy silnik V12, który będzie początkiem nowego świtu V12 dla producenta samochodów

Po raz pierwszy zostanie on zastosowany w "nowym flagowym modelu" jeszcze w tym roku.

HQ

Aston Martin nadal uważa, że na rynku jest miejsce dla mocnych i mocnych silników spalinowych V12. Pomimo fali zelektryfikowanych samochodów, brytyjska ikona produkcji samochodów ogłosiła nowy silnik V12, o którym mówi się, że oznacza początek nowej ery napędzanej V12 dla marki.

"Silnik V12 od dawna jest symbolem mocy i prestiżu, ale jest również wyrazem pasji inżynierskiej i sprawności technicznej" – powiedział dyrektor techniczny Aston Martin, Roberto Fedeli. "Z mocą 835 KM i momentem obrotowym 1000 Nm, ten niezrównany silnik reprezentuje ni mniej, ni więcej, tylko świt olśniewającej nowej ery V12 dla Astona Martina".

Jak zauważa Fedeli, silnik będzie miał moc 835 koni mechanicznych i będzie wykorzystywał nowy styl projektowania, który ma na celu osiągnięcie osiągów i wydajności. Wszystko to zostanie osiągnięte dzięki różnym nowym elementom, takim jak przeprofilowane wałki rozrządu, wtryskiwacze paliwa o wyższym natężeniu przepływu, nowe otwory dolotowe i wylotowe, przesunięte świece zapłonowe, wzmocniony blok cylindrów i korbowody oraz przeprojektowane głowice cylindrów.

Jeśli chodzi o to, gdzie po raz pierwszy zobaczymy ten silnik w akcji, pojawi się on w "najbardziej ekskluzywnych i ograniczonych modelach Astona Martina", takich jak "nowy flagowy model", który ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

To jest reklama:
Aston Martin ujawnia nowy silnik V12, który będzie początkiem nowego świtu V12 dla producenta samochodów
Aston Martin


Wczytywanie następnej zawartości