Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Asus ROG Phone 6D Ultimate

Werdykt będzie musiał być taki sam. Asus przybił go ponownie.

HQ

Zaledwie kilka miesięcy temu daliśmy najnowszemu flagowemu systemowi mobilnemu Asusa, ROG Phone 6, pełny 10/10 i zrobiliśmy to z szeregiem pochlebnych superlatywów. A teraz trudno nie szanować zarówno Asusa, jak i zespołu ROG w szczególności, za ich skoncentrowane zaangażowanie w zapewnianie konsumentom nie tylko telefonu o długiej żywotności baterii, ale jednego z najlepszych na świecie paneli wyświetlaczy i jakości wykonania, która poważnie zawstydza niektórych konkurentów, oprócz znaczących funkcji, które sprawiają, że jest bardziej dotykowy, i ogólnie ładniej, do zabawy.

Asus powraca teraz zaledwie sześć miesięcy później z nowym ROG Phone, ale zamiast być 7, nazywa się "6D" i nie musisz daleko szukać, aby zrozumieć, dlaczego. Widzisz, ten telefon wykorzystuje najnowszy układ Dimensity 9000 + od MediaTek, producenta, który naprawdę zaczyna oddychać po szyi Qualcomma, i wydaje się, że to "D" nadaje ROG Phone 6D swoją nazwę. Ponadto mamy również zupełnie nową konstrukcję termiczną pod maską, która składa się głównie z nowego radiatora AeroActive Portal, który pozwala na dziewięć razy większą powierzchnię do chłodzenia.

ASUS ROG Phone 6D Ultimate
To jest reklama:

Nie zamierzamy spędzać zbyt wiele czasu na większości 6D, ponieważ jest to bardzo, bardzo specyficzne rzeczy, które Asus zdecydował się zaktualizować. Przyjrzeliśmy się konkretnie modelowi Ultimate, ale jest on również dostępny bez tego przymiotnika. Wygląda podobnie do ROG Phone 6 Pro, ale zamiast tego jest w matowej szarości, która naprawdę pasuje do całego telefonu lepiej niż bardziej agresywny biały kolor z początku tego roku. Z tyłu jest ten sam aparat, ten sam niestandardowy panel OLED i ta sama grafika.

Wszystkie podstawowe mocne strony są tutaj ponownie. AirTriggers oferuje czujniki ultradźwiękowe, które w zasadzie dodają dość dokładne wyzwalacze do telefonu i nie wymagają dedykowanego wsparcia oprogramowania, ale mogą działać w każdej grze. Bateria to nadal ogromna 6000mAh, która może z łatwością przeprowadzić Cię przez prawie trzy dni, jeśli nie grasz konsekwentnie w tym czasie. Nadal masz dostęp do tego samego ekosystemu doskonałych akcesoriów, które tylko rozszerzają potencjał, a głośniki stereo są nadal najlepsze, jakie znajdziesz wśród telefonów z Androidem. Innymi słowy, wszystko, co sprawiło, że ROG Phone 6 stał się arcydziełem, wciąż tu jest.

Wspomniany portal AeroActive jest najbardziej oczywistym ulepszeniem zewnętrznym. Jest to kanał powietrzny na zewnętrznym podwoziu, który składa się z cienkiej komory parowej z płetwami. To, co ten mały kanał może zrobić, to mechanicznie otworzyć się podczas użytkowania, wystawiając wewnętrzne elementy na świeże powietrze z zewnątrz. "Ale czy to nie stwarza problemów z użytkowaniem?" Słyszę, że pytasz? Asus twierdzi, że używa tej samej technologii, co w przypadku ZenFone Flip, więc powinno być tak, że małe drzwi zawsze udaje się zamknąć, a 4-5 testów, które przeprowadziliśmy, dowodzą, że tak.

Należy wspomnieć, że kanał ten nie jest otwarty przez cały czas, ale działa w połączeniu z nową chłodnicą AeroActive Cooler. Ogólnie rzecz biorąc, daje to dziewięciokrotną poprawę przepływu powietrza, a na szczęście przy zakupie wariantu Ultimate otrzymujesz również cooler. Czy to działa? Testowaliśmy głównie z włączoną chłodnicą AeroActive Cooler, która przypadkowo odblokowuje ustawienie najwyższej wydajności, X Mode +, i chociaż widzieliśmy temperatury do 80-85 stopni na chipie, nie było prawdziwego dławienia termicznego. W porównaniu do ROG Phone 6 Pro z początku tego roku, oba układy były w przybliżeniu w tej samej kategorii pod względem ciepła, co jest dość imponujące.

To jest reklama:
ASUS ROG Phone 6D Ultimate

A co z układem Dimensity 9000+? Przeprowadziliśmy kilka testów syntetycznych i zaobserwowaliśmy ogólną poprawę o 15-20% w stosunku do ROG Phone 6 Pro. Daje to wynik GeekBench 5 Multi-Core 4599 w porównaniu z zaledwie 4000 Snapdragona i Single-Core 1381 w porównaniu z 1311 w starym wariancie. Wyniki te utrzymały się w testach AnTuTu 9 i GFX.

Należy to postrzegać w kontekście innych cech telefonu. Wspomniałem już o niektórych z nich i nie mogę się powstrzymać od powtórzenia wielu słów pochwały, które mieliśmy do powiedzenia na temat ROG Phone 6 Pro na początku tego roku. Muszę jednak tylko powiedzieć, że ten wyświetlacz jest bardzo imponujący. 165Hz, AMOLED HDR10+ z odchyleniami Delta E około 0,1 i pokryciem DCI-P3 ponad 100%. Ten wyświetlacz jest doskonały i zawstydza wszystkich innych, jak we wszystkich innych.

Wynik? Tak, będzie musiało być tak samo. 6D było dla mnie tour de force, nawet dla mnie, który nie gra tak często na urządzeniu mobilnym. Jest wart każdego grosza.

10 Gamereactor Polska
10 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości