Polski
Gamereactor
wiadomości
Dead by Daylight

Behaviour Interactive zwalnia 95 pracowników w swoim studiu w Montrealu

To już druga runda zwolnień u twórców Dead by Daylight w tym roku, chociaż twierdzą, że nie wpłynęło to na rozwój.

HQ

Za każdym razem, gdy musimy zgłaszać nowe zwolnienia wśród pracowników branży gier wideo, łamie nam to trochę bardziej serca. W tym momencie w czerwcu rok 2024 zrównał się już z całym 2023 rokiem pod względem utraty miejsc pracy w grach wideo i nie wygląda na to, aby miał zwolnić. Dzisiejszy przypadek jest również drugą redukcją zatrudnienia w tej samej firmie w tym roku.

To Behaviour Interactive, studio stojące za Dead by Daylight, które już na początku tego roku dokonało cięć w swoim studiu w Montrealu. Według Gamesindustry.biz zwolniono 95 pracowników biura w Montrealu. Jak często czytamy w oficjalnych oświadczeniach firm, gdy firmy dokonują cięć, ten "trudny" ruch jest wykonywany w celu realizacji "jasnej wizji".

Rémi Racine, współzałożyciel studia i obecny dyrektor generalny, skomentował: "Chciałbym wyrazić moje głębokie osobiste podziękowania dla wszystkich pracowników, których dotknęły dzisiejsze zmiany. Chociaż zmiany w naszej strukturze strategicznej i wizji doprowadziły nas do podjęcia trudnych decyzji, jesteśmy przekonani, że te decyzje pozwolą nam na dalszy sukces.

Rozwój Behaviour w ciągu ostatnich pięciu lat był błyskawiczny, z około 550 pracowników do ponad 1300 obecnie. W marcu ubiegłego roku przejęli Fly Studio (również w Montrealu), więc wygląda na to, że rotacja biur będzie jeszcze przez jakiś czas rosła.

Jedynym pozytywem, jaki możemy z tego wynieść, jest to, że potwierdzili, że restrukturyzacja nie wpłynęła na rozwój Dead by Daylight, a obecnie trwa 9 rok tytułu.

Dead by Daylight

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości