Polski
Gamereactor
recenzje filmów
Bird Box Barcelona

Bird Box Barcelona

Spin-off Bird Box jest nieoczekiwanie zabawny, ale niewiele więcej.

HQ

Nie przepadałem za hitem Sandry Bullock Bird Box, kiedy po raz pierwszy się ukazał. Założenie, że niewidzialne stworzenia zabijają ludzi, wydawało się tanie, a struktura filmu była beznadziejna od początku do końca. Wydawało się, że sami filmowcy mieli zawiązane oczy od scenariusza do montażu, ale to nie przeszkodziło filmowi w osiągnięciu ogromnego sukcesu lub spin-offach, z których pierwszy właśnie miał premierę na Netflix. Wydaje się, że jest trochę późno na wydanie filmu Bird Box pięć lat później, biorąc pod uwagę, ale Hiszpanie stojący za tym spin-offem robią to, czego oryginalny film nigdy nie zdołał zrobić: zrobić coś rozsądnego do obejrzenia z założenia.

Nie trzeba było wiele, aby zrozumieć niewidzialne stworzenia, ale reżyserzy stojący za Bird Box Barcelona przyjmują inny punkt widzenia na historię, która nie podąża tylko za nieudolnymi ocalałymi w opaskach na oczach. Tym razem podążamy za ojcem i córką, którzy mają inny plan niż tylko przetrwanie apokalipsy. Jest tu dramat i struktura, która faktycznie uzupełnia horror, który oryginalny film chciał przekazać i sprawia, że chcę zobaczyć, jak to wszystko się skończy - nawet jeśli już wiesz, co się wydarzy.

Bird Box Barcelona

Szkoda, że tak to się skończyło. Wizualnie film jest znacznie odważniejszy i nowe postacie podobają mi się znacznie bardziej niż beznadziejni idioci z rolki Bullocka, ale to, co zaczyna się od niekonwencjonalnego poszukiwania odkupienia przez niekonwencjonalnego bohatera, kończy się zbyt tradycyjnym i aktem końcowym, który rujnuje tę małą atmosferę, którą film zbudował w pierwszej kolejności. Najbardziej podstawowym problemem Barcelony jest jednak to, że nigdy tak naprawdę nie staje się przerażająca. Jasne, jest kilka makabrycznych scen samobójczych, ale nigdy nie staje się to gryzące paznokcie, przerażające, a nawet szczególnie ekscytujące. Zamiast tego jest zabawny przez cały czas. To nie jest zły sposób na spędzenie powolnej sobotniej nocy, jeśli przeglądasz lekką taryfę na Netflix.

To jest reklama:

Ostatnia scena wskazuje, że istnieją znacznie większe plany dla tego wszechświata, ale szczerze mówiąc, nie wydaje się, że w tym momencie jest wiele więcej do powiedzenia. Barcelona ratuje wiele z podstawowych założeń dzięki bardziej emocjonalnie skoncentrowanemu scenariuszowi i kilku skutecznym zwrotom akcji, które dotykają ciemności ludzkości, ale prawdopodobnie nadszedł czas, aby położyć kres tej serii filmów.

HQ
06 Gamereactor Polska
6 / 10
+
Nie łamie woli życia, jak w ostatnim filmie!
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości