Polski
Gamereactor
wiadomości
Overkill's The Walking Dead

Biuro Starbreeze naszła policja, firma podejrzana o handel poufnymi informacjami

Szwedzkie Biuro ds. Przestępstw Gospodarczych skonfiskowało między innymi kilka komputerów.

HQ

Historia problemów szwedzkiego dewelopera i wydawcy, Starbreeze Studios, z dnia na dzień staje się coraz bardziej zagmatwana. W poniedziałek ogłoszono, że firma przystąpiła do procesu "rekonstrukcji", co zasadniczo oznacza ochronę przez bankructwem i ma pozwolić na przebudowę firmy bez konieczności płacenia wierzycielom (odpowiednikom administracji). Jest to bezpośredni wynik porażki Overkill's The Walking Dead, które nie sprzedaje się tak dobrze, jak życzyło sobie tego studio.

We wtorek biuro firmy odwiedziła policja oraz szwedzkie Biuro ds. Przestępczości Gospodarczej, ponieważ co najmniej jeden pracownik jest podejrzany o wykorzystywanie poufnych informacji - najwyraźniej kluczowe osoby sprzedały swoje akcje przez ogłoszeniem fatalnego stanu rzeczy (osiągając w ten sposób znacznie większy zarobek), jak twierdzi DI.se. Jeden z pracowników jest przetrzymywany w areszcie w wyniku śledztwa. Starbreeze szybko wskazało poprzez informację prasową, że sama firma nie jest podejrzewana o jakiekolwiek wykroczenia.

Na razie Starbreeze nadal działa, a ostatnio cena Overkill's The Walking Dead zmalała o połowę. Zobaczymy zatem, jakie środki zostaną podjęte, aby zapewnić firmie dobrą przyszłość, i czy dochodzenie w sprawie wykorzystywania informacji poufnych doprowadzi do czyjegoś skazania i odbije się na działalności studia.

Overkill's The Walking Dead

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości