Polski
Gamereactor
wiadomości
Marathon

Bungie wraca do korzeni i zapowiada Marathon

Po opuszczeniu serii 30 lat temu, Bungie wskrzesza jeden ze swoich najstarszych IP.

HQ

Na długo przed tym, jak Bungie stało się fabryką usług na żywo, którą są dzisiaj z Destiny, jeszcze zanim przebili się z Xboxem i Halo, tworzyli gry wyłącznie na system operacyjny Apple's. Jedną z ich największych gier z tego czasu była strzelanka pierwszoosobowa Marathon, która zadebiutowała w 1994 roku.

Seria gier nie zrobiła rozgłosu od czasu Marathon Infinity w 1996 roku, ostatniej gry w krótkotrwałej trylogii. Aż do teraz. Z jednym z najlepiej wyglądających i brzmiących zwiastunów tego wieczoru, byliśmy bardzo zaskoczeni faktem, że Bungie wraca znikąd do swoich korzeni i dostarcza zupełnie nowy Marathon.

Oto, co Christopher Barrett z Bungie mówi o tym projekcie:

"Marathon został zaprojektowany od samego początku jako gra skoncentrowana na PvP i nie będzie miał kampanii dla jednego gracza. Zamiast tego, opierając się na doświadczeniu PvP, tworzymy możliwości rozwoju historii kierowanych przez graczy, które są zintegrowane z nadrzędną narracją gry. Budujemy świat pełen wytrwałych, ewoluujących stref, w których gracze tworzą własną podróż z każdym biegiem. Może to oznaczać niezapomnianą wymianę ognia z inną załogą walczącą o ten sam łup lub wydobycie w ostatniej sekundzie z osaczonej ze wszystkich stron.

Zwiastun podobno nie zawierał żadnej autentycznej rozgrywki, więc jest prawdopodobne, że jest to niestety dość długi odcinek do premiery.

Marathon

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości