Były numer jeden świata w deblu i zdobywca siedmiu Wielkich Szlemów Jamie Murray kończy karierę
Starszy brat Andy'ego Murraya jest "podekscytowany wejściem do prawdziwego świata".
Jamie Murray, 40-letni szkocki tenisista deblowy, ogłosił zakończenie kariery, kończąc znakomitą karierę, w której zdobył siedem tytułów wielkoszlemowych (dwa w deblu, pięć w mikste) i osiągnął pierwsze miejsce na świecie w deblu, a także zdobył Puchar Davisa w 2015 roku dla Wielkiej Brytanii.
"Moja tenisowa przygoda dobiega końca po 36 latach. Czuję się bardzo szczęśliwy i uprzywilejowany za wszystkie niesamowite doświadczenia, jakie dał mi ten wspaniały sport" – ogłosił Murray na Instagramie. "Dziękuję mamo, tato, Andy, Ale, Alanowi, Louisowi i Thomasowi za całe wasze niesamowite wsparcie, wysiłki i poświęcenia przez całą moją karierę, które pozwoliły mi osiągnąć wszystko, co mogłem w tej grze".
<social>https://www.instagram.com/p/DXJ94FtiMK</social>
Jamie jest starszym bratem Andy'ego Murraya, byłego lidera świata w singlu, i zdobył z nim dwa z 34 tytułów deblowych oraz pierwsze zwycięstwo Wielkiej Brytanii w Pucharze Davida od 79 lat. Wygrał 589 meczów i rozegrał 1 019 meczów na poziomie ATP Tour.
Jamie współpracowała z Jeleną Jankovic przy zwycięstwie na Wimbledonie 2007, z Martiną Hingis na Wimbledonie 2017 i US Open 2017, z Bethanie Mattek-Sands na US Open 2018 i 2019; oraz w deblu z Bruno Soaresem podczas Australian Open 2016 i US Open 2016.

