Polski
Gamereactor
wiadomości
Starfield

Cissy Jones miała być główną kobiecą rolą w Starfield, ale Bethesda dokonała kluczowej zmiany projektowej

Aktorka głosowa Firewatch, Baldur's Gate i GTA opowiada o zmianach projektowych w grze podczas tworzenia gry i swojej pracy jako Andreja.

HQ

Kilka największych premier 2023 roku zawiera dość rozpoznawalne gwiazdy dubbingu i dubbingu w grach wideo. Matt Mercer jest jednym z nich, ale rozpoznacie też spokojny głos Cissy Jones, Joyce Price w Life is Strange, Delilah w Firewatch, a ostatnio także Adreję, członkinię Constellation i jedną z najpopularniejszych i najbardziej fabularnych towarzyszek w Starfield.

Aktorka podkładająca głos w filmach, telewizji, a zwłaszcza grach wideo, była jednym z głównych prelegentów na niedawnej konferencji BIG i była na tyle uprzejma, że udzieliła nam wywiadu, który możecie obejrzeć z napisami poniżej.

HQ

Podczas gdy w wywiadzie Jones opowiedziała o swojej pracy jako artystka podkładająca głos postaciom i przyszłości swojego zawodu teraz, gdy sztuczna inteligencja wkracza do branży z większą siłą, ujawniła również kilka dość interesujących szczegółów na temat rozwoju Starfield i tego, jak to było grać Andreję w gigantycznej kosmicznej epopei Bethesdy.

Zacznijmy od tego, że Cissy Jones została pierwotnie zatrudniona do nagrania linii głosowych dla głównego bohatera w Starfield, decyzja, która została później zmieniona przez Bethesdę, aby zdecydować się na cichego bohatera. "Cóż, po raz pierwszy brałem udział w przesłuchaniu do tej postaci w 2016 roku i zostałem zatrudniony w 2018 roku. A potem to ja nagrałem, że to ja jestem główną bohaterką, a nie Andreją. Nagraliśmy jakieś 30 lub 40 godzin podkładania głosu przez bohatera, a oni zdecydowali, że posiadanie bohatera głosowego nie jest dobrym rozwiązaniem."

"Wycięli to wszystko i powiedzieli, że chcielibyśmy dać ci postać partnera, co zwykle nie zdarza się w grach wideo. Normalnie, jeśli stracisz rolę, która odpada, odpadasz, żegnaj, powodzenia. Ale Bethesda była bardzo miła we współpracy i oni, zarówno główny mężczyzna, jak i ja, dali nam główne role towarzyszące."

Cissy Jones komentuje również, że spędziła pięć lat nagrywając linie dialogowe dla swojej postaci i poznała ją jako część siebie, czego doświadczyła również w nieco dziwny sposób, gdy nagrywała sceny romantyczne i seksualne Andreji.

"To trochę niezręczne. Te sesje były naprawdę dziwne. Ale podoba mi się, że gry kontynuują ten poziom realizmu, aby tak bardzo zanurzyć się w historii, ponieważ jeśli spędzasz z kimś tyle czasu, zwykle istnieje prawdopodobieństwo romantycznego związku. Dlaczego więc nie zobaczyć, dokąd to zmierza w grach?"

Powiązane teksty

0
StarfieldScore

Starfield

RECENZJA. Przez Jonas Mäki

W końcu nadszedł czas, aby odkryć kosmos w pierwszej od ponad 25 lat zupełnie nowej serii gier Bethesdy. Sprawdzamy, czy kosmiczna przygoda spełnia swoją obietnicę...Wczytywanie następnej zawartości