Polski
Gamereactor
wiadomości

DeepCool może zostać zamknięty z powodu sankcji USA

Producent sprzętu komputerowego DeepCool zostaje objęty sankcjami przez rząd USA za dostarczanie sprzętu do Rosji.

HQ

Wojna na Ukrainie wydaje się być zaskakującą ofiarą, ponieważ DeepCool, bardzo znany producent rozwiązań chłodzących, wentylatorów, obudów i zasilaczy, wydaje się zamykać w USA, ich największym rynku, o ile nam wiadomo, z powodu sprzedaży produktów wartych ponad milion dolarów dwóm rosyjskim firmom z ich głównej firmy w Pekinie. Poza tym firma znana jest głównie z produkcji niezwykle wydajnych chłodnic powietrza i cieczy w znacznie bardziej przystępnych cenach niż większość innych w branży.

Pojawia się na dużej liście firm opublikowanej przez rząd USA, które zostały przyłapane na sprzedaży "produktów podlegających kontroli eksportu" do Rosji. DeepCool jest jak wiele innych firm produkujących sprzęt komputerowy należących do chińskiej firmy i przez nią obsługiwanych, ale jest jedną z niewielu, która faktycznie prowadzi własną fabrykę. Chociaż dokładne produkty nie są znane w chwili pisania tego tekstu, dwie nazwane rosyjskie firmy, OOO Novyi Ai Ti Project i Aktsionernoe Obshchestvo Taskom, są znane z tego, że wspierają rosyjski wysiłek wojenny, z których pierwsza produkuje sprzęt komputerowy i zabezpieczający, a druga jest firmą transportową.

DeepCool US jest de facto zablokowany w prowadzeniu jakichkolwiek interesów ze swoją spółką macierzystą w Chinach i w związku z tym oczekuje się, że zostanie zamknięty, ponieważ każdy mieszkaniec USA nie może się z nimi kontaktować, a także zakończy wszelkie wsparcie posprzedażowe. Oczekuje się również, że amerykańscy sprzedawcy detaliczni wycofają wszystkie produkty DeepCool. Kiedy ta historia wyszła na jaw, kilka głównych sklepów ze sprzętem komputerowym w USA nadal miało produkty DeepCool, ale wydaje się, że wszystkie zostały usunięte z listy.

DeepCool może zostać zamknięty z powodu sankcji USA


Wczytywanie następnej zawartości