Polski
Gamereactor
wiadomości
Ultrakill

Deweloper Ultrakill daje ludziom kciuki w górę za piractwo jego gry

"Jeśli nie masz pieniędzy, możesz wesprzeć pocztą pantoflową".

Pirackie gry są co najmniej kontrowersyjne. Wielu graczy prawdopodobnie przynajmniej myślało o zrobieniu tego, ponieważ zakup gry w pełnej cenie może być dużą inwestycją, nie wiedząc, czy będzie wart twojego czasu. Jednak właśnie dlatego istnieją dema i sprzedaże.

Mimo to ludzie czasami po prostu piracą, a niedawny post na Twitterze/X przedstawiający osobę piracką Ultrakill stał się wirusowy, wywołując dyskusję na temat piractwa, jeśli chodzi o gry niezależne. Jako, że Ultrakill nie jest produkowany przez studio AAA, a na wyprzedaży może być bardzo tani, wielu zastanawiało się, jaki jest sens nie wspierać twórcy.

Jednak sam twórca gry, Hakita, powiedział, że piractwo jego gry jest w porządku. "Powinieneś wspierać indie, jeśli możesz, ale kultura nie powinna istnieć tylko dla tych, których na nią stać. Ultrakill nie istniałby, gdybym dorastając, nie miał łatwego dostępu do filmów, muzyki i gier" – napisał.

Ważne jest, aby podkreślić, że nie jest to ogólna aprobata piractwa i jeśli możesz wesprzeć twórcę gry, powinieneś. Jeśli jednak kogoś i tak nie stać na grę, jak zauważa Hakita, nie liczy się to dokładnie jako przegrana sprzedaż, jeśli jest piracka.

Ultrakill

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości