Polski
Gamereactor
wiadomości

Disney zamierza zmniejszyć produkcję Marvela i zamiast tego skupić się na jakości

Zobaczymy mniej projektów superbohaterskich, ale miejmy nadzieję, że lepsze.

HQ

Zmęczenie Marvel jest widoczne nie tylko ze względu na samą liczbę dostępnych obecnie projektów superbohaterskich, ale także dlatego, że od czasu zakończenia The Infinity Saga nastąpił zauważalny spadek jakości. Wydaje się, że Disney w końcu to rozumie, a w rozmowie o zarobkach (dzięki, Screen Daily), dyrektor generalny Bob Iger się tak daleko, aby potwierdzić mile widzianą zmianę strategii dla marki i Disneya jako całości.

Iger twierdzi, że podjęto wysiłki w celu zmniejszenia produkcji jego studiów, w tym Marvel, i że celem jest zamiast tego dążenie do około dwóch programów telewizyjnych rocznie i co najwyżej dwóch lub trzech filmów, które preferują podejście jakościowe nad ilościowym.

"Ciężko pracowaliśmy ze studiami, aby zmniejszyć produkcję i skupić się bardziej na jakości; Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku Marvela. Powoli zamierzamy zmniejszyć objętość i przejść do około dwóch seriali telewizyjnych rocznie zamiast czterech, a także zmniejszyć produkcję filmową z czterech do dwóch lub maksymalnie trzech.

Iger stwierdził również, że w przypadku działów animacji powinniśmy zobaczyć więcej sequeli w przyszłości, ponieważ zbyt duży nacisk położono na oryginalne produkty, a nie kontynuacje ukochanych marek.

Czy uważasz, że jest to właściwy ruch dla Disneya i Marvel w przyszłości?

Disney zamierza zmniejszyć produkcję Marvela i zamiast tego skupić się na jakości


Wczytywanie następnej zawartości