Polski
Gamereactor
wiadomości
Hogwarts Legacy

Dlaczego grasz jako 15-latek w Hogwarts Legacy

Nieco starszy uczeń pozwolił deweloperowi na rozszerzenie walki i włączenie bardziej dojrzałych motywów.

HQ

Jeśli jesteś fanem uniwersum Harry'ego Pottera, prawdopodobnie byłeś trochę rozczarowany, gdy nie otrzymałeś listu akceptacyjnego do Hogwartu w dniu swoich 11. urodzin. Cóż, wciąż jest nadzieja, ponieważ słynna szkoła czarodziejstwa i czarów najwyraźniej przyjmuje również uczniów w starszym wieku.

W nadchodzącym Hogwarts Legacy, z powodu dość nietypowych okoliczności, zostajesz zapisany do szkoły jako uczeń piątego roku, co oznacza, że twoja postać gracza ma około 15 lat. Podczas wywiadu z deweloperami z Avalanche Software na niedawnym wydarzeniu przedpremierowym zapytaliśmy, dlaczego zdecydowali się na starszego ucznia i dowiedzieliśmy się, że między innymi ma to związek z walką w grze.

"Jest wystarczająca różnica między 11 a 15 rokiem życia. Posiadanie 11-latka w walce wydawało się po prostu zbyt młode. Ponieważ kiedy Harry [Potter] jest w późniejszych latach w szkole, prawie walczy i robi te rzeczy. Tak więc w świecie czarodziejów ten wiek wydawał się być lepszym czasem, aby podjąć decyzje, których dokonujesz w tej grze. 11 było za młode, było po prostu za młode" - wyjaśnia Moira Squier, reżyserka narracji i zaawansowana scenarzystka gry w Hogwarts Legacy.

Innym powodem, dla którego zespół wybrał nieco starszego ucznia, było to, że pozwoliło im to poradzić sobie z bardziej dojrzałymi tematami, wyjaśnia główny projektant Kelly Murphy:

"Dzieci zawsze chcą grać postacie, które są starsze, ponieważ jest to bardziej aspirujące. Mamy w zespole ludzi, którzy naprawdę chcieli, żebyśmy przyszli młodsi, ale myślę, że Moria wskazuje naprawdę dobre powody, dla których byłby to problem. Nie chcemy też tylko tworzyć gry dla fanów, chcemy tworzyć grę przyciągającą nowych ludzi do tej nieruchomości. I myślę, że możliwość postarzania cię trochę dla przeciętnego gracza jest również nieco bardziej aspiracyjna. Pozwala nam to chodzić w miejsca, do których prawdopodobnie nie moglibyśmy dotrzeć tematycznie, gdybyś był młodszy. "

Oczywiście, bez względu na to, ile masz lat, w końcu będziesz miał szansę zapisać się do Hogwartu 10 lutego, kiedy Hogwarts Legacy zostanie wydany na PlayStation 5, Xbox Series X i PC, a inne wersje konsol pojawią się w późniejszym terminie.

Hogwarts Legacy

Powiązane teksty

0
Hogwarts LegacyScore

Hogwarts Legacy

RECENZJA. Przez Jonas Mäki

Prawie dwa lata później niż pierwotnie zamierzano, nadszedł czas, aby spróbować życia jako uczeń Hogwartu. Ale czy jest to ostateczny symulator Harry'ego Pottera?Wczytywanie następnej zawartości