Polski
Gamereactor
wiadomości
EA Sports FC 24

EA Sports FC 24 odzyskuje tron jako najlepiej sprzedająca się fizyczna gra w Wielkiej Brytanii w zeszłym tygodniu

Pokonanie Dziedzictwa Hogwartu podczas tygodnia Czarnego Piątku.

HQ

Ubiegły tydzień był jednym z największych w roku w sensie rynku konsumenckiego, ponieważ Czarny Piątek oznaczał, że gracze z całego świata gromadzili się w sklepach, aby zdobyć nowy tytuł po znacznie obniżonej cenie. W związku ze wzrostem sprzedaży wielu gier, podczas corocznej wyprzedaży jeden tytuł znalazł się na szczycie brytyjskiego rynku gier pudełkowych.

Ogłoszenie... Nic dziwnego, że był to EA Sports FC 24. Podczas tygodnia Czarnego Piątku tytuł piłkarski odnotował 101% wzrost sprzedaży, co wystarczyło, aby zdobyć pierwsze miejsce od Hogwarts Legacy, który spadł na drugie miejsce w klasyfikacji w zeszłym tygodniu.

Na trzecim miejscu znalazł się Call of Duty: Modern Warfare III, który faktycznie odnotował 30% spadek sprzedaży, prawdopodobnie ze względu na nowszy charakter, co oznacza, że zniżki na grę nie były tak znaczące, jak inne tytuły. Super Mario Bros. Wonder i Marvel's Spider-Man 2 odnotowały niewielki wzrost sprzedaży i zajęły odpowiednio czwarte i piąte miejsce.

Niektóre z gier, które odczuły największy wpływ Czarnego Piątku, to Star Wars Jedi: Survivor, który miał mega 400% wzrost sprzedaży, wystarczający, aby katapultować go do pierwszej dziesiątki w ciągu ostatniego tygodnia. God of War: Ragnarök również odnotował 102% wzrost sprzedaży, podczas gdy F1 23 otrzymał ogromny wzrost o 302%.

Ogólnie rzecz biorąc, jak donosi Gamesindustry.biz, sprzedaż fizycznych gier w Czarny piątek w Wielkiej Brytanii wzrosła w tym roku o 7% w porównaniu z 2022 rokiem.

EA Sports FC 24

Powiązane teksty

0
EA Sports FC 24Score

EA Sports FC 24

RECENZJA. Przez Jakob Hansen

FIFA 24 stała się EA Sports FC 24, ale nie dajcie się zwieść. Nazwa jest niestety najbardziej znaczącą zmianą w tegorocznej, rozczarowującej grze piłkarskiej od EA Sports.Wczytywanie następnej zawartości