Polski
Gamereactor
wiadomości
Fable

Eidos-Montréal pracuje nad Fable z Playground Games

Będziemy mogli powrócić do Albionu w przyszłym roku, kiedy Fable ukaże się zarówno na PC, jak i Xbox.

HQ

Prawie dwa lata temu dziennikarz Bloomberga, Jason Schreier, ujawnił, że Eidos-Montréal, dawna firma należąca do Square Enix (Marvel's Guardians of the Galaxy) rozpoczęła prace nad nowym Deus Exem, na krótko przed tym, jak została kupiona przez Embracer.

Niestety, ta radość nie trwała długo, ponieważ na początku 2024 roku Schreier ogłosił, że gra została anulowana, a wszyscy pracujący nad nią zwolnieni w wyniku programu cięcia kosztów Embracera, w sumie 97 osób.

Ale studio Eidos-Montréal wciąż istnieje i teraz wiemy, nad czym obecnie pracują. Za pośrednictwem X informują nas, że podobnie jak ich siostrzane studio Crystal Dynamics współpracują z Xbox Game Studios:

"Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy wspierać rozwój @Fable! Wspaniale było współpracować z utalentowanym zespołem @WeArePlayground, aby stworzyć niezapomnianą przygodę".

Od kilku lat wiemy, że Crystal Dynamics współpracuje z The Initiative nad nadchodzącym grą Perfect Dark, która podobnie jak Fable została pokazana podczas niedzielnego wieczoru Xbox Games Showcase.

Fable ma się ukazać w 2025 roku i miejmy nadzieję, że dodatkowa siła robocza z Eidos-Montréal zapewni, że zostanie wydany zgodnie z planem i zapewni poziom jakości, jakiego oczekują i na jaki zasługują fani. Zupełnie nowy zwiastun możecie obejrzeć tutaj.

Fable

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości