Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

EKSA EM600

Ta przyjazna dla budżetu mysz do gier zdecydowanie przewyższa cenę wywoławczą.

W ciągu ostatnich kilku tygodni testowałem kilka nowych produktów pochodzących z EKSA. Niedawno recenzowałem zestaw słuchawkowy Fenrir E7000, a teraz przenoszę uwagę na mysz EM600. Podobnie jak wiele produktów EKSA, to urządzenie jest tańszą alternatywą, co oznacza, że brakuje mu niektórych aspektów premium znalezionych w Razer, SteelSeries i innych znanych produktach producentów, jednak nie zmieniło to faktu, że ta mysz dobrze i naprawdę mnie zaskoczyła.

A to dlatego, że czuje się i obsługuje jak dobrej jakości mysz do gier, mimo że sprzedaje się za jedyne 24,99 USD. Plastikowy i gumowy korpus wydaje się elegancki i gładki, a także przesuwa się po podkładce pod mysz, zapewniając jednocześnie dokładne i responsywne kliknięcia i sterowanie kursorem, zasadniczo robiąc dokładnie to, czego potrzebujesz myszy, i to skutecznie. Wygląda na część, z konstrukcją, która nie wydaje się być podstawowa lub zbyt fundamentalna, ponieważ ma dostosowane krzywe do prawej ręki (stąd jego ergonomiczna konstrukcja) i jest wyposażona w kilka opcji oświetlenia RGB, które są zarówno jasne, jak i żywe. Kółko przewijania jest solidne i działa dobrze, a guma wokół zewnętrznej strony kierownicy zapewnia dobrą przyczepność. A to wszystko tylko wtedy, gdy mówimy o jego wyglądzie i obsłudze, ponieważ technologia, która napędza EM600, tylko dodatkowo wspiera jego blask.

Dzięki dziewięciu programowalnym przyciskom do dostosowania do własnych potrzeb, zakresowi DPI 500-12000, który można zmienić za naciśnięciem przycisku (i jest przekazywany przez zmianę koloru jednego w strefach RGB), częstotliwość odpytywania 1000 Hz, aby zapewnić świetny wskaźnik odpowiedzi na ruchy i kliknięcia, a wszystko to oprócz obietnicy uzyskania 20 milionów kliknięć z myszy, zanim się rozda, trudno wskazać obszar, w którym brakuje tego niedrogiego urządzenia. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest wyposażony w 1.8m pleciony przewód spadochronowy (więc nie oczekuj łatwego strzępienia przewodu wejściowego) i waży zaledwie 90 g, co sprawia, że przenoszenie go jest niezwykle łatwe. Tak, oznacza to, że jest to mysz przewodowa, ale w przeciwieństwie do zestawów słuchawkowych, jest to bardziej wspólna cecha sceny myszy do gier - z systemami bezprzewodowymi często znacznie podnoszącymi cenę urządzenia.

EKSA EM600

Przydałby się dedykowany pakiet oprogramowania, aby móc skuteczniej dostosowywać strefy RGB, ponieważ wszystko, co możesz zrobić, to użyć przycisku umieszczonego na podstawie myszy, aby przełączać się między 12 unikalnymi wzorami. Jest prosty i łatwy w zarządzaniu, ale mile widziana byłaby większa swoboda twórcza, ponieważ niektóre wzory mogą być przytłaczające pod względem jasności lub stylu.

To jest reklama:

Jak zauważyłem na początku, istnieje wyraźny brak funkcji premium, jak można się spodziewać. Na przykład lubię utrzymywać DPI na poziomie 700, co nie jest możliwe do bezpośredniego osiągnięcia za pomocą przełączników DPI EM600. Podobnie, zauważasz mniej płynne uczucie kontroli w porównaniu z droższymi myszami, chociaż jest to tylko marginalne rozróżnienie, i podobnie, nie przesuwa się po podkładce pod mysz tak łatwo, jak powiedzmy Razer Deathadder Elite, którego używam od lat w tym momencie i nadal pozostaje urządzeniem wysokiej jakości.

Ale za 25 USD nie znajdziesz wielu, jeśli w ogóle, myszy do gier, które oferują funkcje, jakość i łatwą łączność (wszystko, czego potrzebujesz, to port USB) EKSA EM600. Jest to fantastyczne, przyjazne dla budżetu urządzenie, którego chętnie użyłbym w przypadku niektórych bardziej zaawansowanych myszy. Przez tygodnie, w których testowałem ten gadżet, znalazłem bardzo niewiele powodów, aby być nim rozczarowanym i nie mogę pomóc, ale polecam go tym, którzy szukają nowej myszy do gier.

08 Gamereactor Polska
8 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
EKSA EM600

EKSA EM600

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Ben Lyons

Ta przyjazna dla budżetu mysz do gier zdecydowanie przewyższa cenę wywoławczą.Wczytywanie następnej zawartości