Polski
Gamereactor
esport
Dota 2

ESL One Birmingham otrzymuje wsparcie i finansowanie od rządu Wielkiej Brytanii

Część funduszy z Igrzysk Wspólnoty Narodów została przeznaczona na wydarzenie e-sportowe.

HQ

Rząd Wielkiej Brytanii i West Midlands Combined Authority (WMCA) ogłosiły, że przeznaczą część funduszy Commonwealth Games na nadchodzący turniej ESL One Birmingham Dota 2. Turniej, który odbędzie się w kwietniu, między 22 a 28 kwietnia, w Resorts World Arena, zostanie wsparty kwotą 145 000 £.

Pieniądze pochodzą z inicjatywy finansowania, która wyniosła 3 miliony funtów, a nawet zostaną przekazane na turniej e-sportowy SuperDome, który odbędzie się w Solihull w dniach 5-8 września. To wydarzenie otrzyma 250 000 funtów, aby zapewnić sobie sukces.

Mówiąc o funduszu i o tym, jak pomoże on wspierać wydarzenia w regionie, Andy Street, burmistrz West Midlands i przewodniczący WMCA, powiedział: "Łącznie to wsparcie przyciągnie setki tysięcy ludzi do naszego regionu, da pożądany impuls lokalnym firmom i zapewni cenne miejsca pracy i możliwości wolontariatu dla lokalnej ludności. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć różnicę, jaką to wsparcie robi w terenie i świętować wszystko, co jest wspaniałe w West Midlands w nadchodzących miesiącach i latach."

ESL One Birmingham zobaczymy 12 najlepszych Dota 2 drużyn na świecie, które będą rywalizować o udział w puli nagród wynoszącej 1 milion dolarów, gdy odbędzie się to za kilka miesięcy.

Dota 2

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości