Polski
Gamereactor
lifestyle

Ferrari opowiada o swoim nowym e-budynku o mocy 1,3 MW

Zakład będzie wykorzystywany do budowy przyszłych samochodów Ferrari, w tym pierwszego pojazdu elektrycznego firmy.

HQ

Ferrari wydaje się być tylko częściowo zainteresowane badaniem elektrycznej rewolucji, która sprawiła, że niektórzy tytani motoryzacji całkowicie porzucili silniki spalinowe. Włoski producent supersamochodów ma plany dotyczące wyłącznie pojazdu elektrycznego, ale nadal zamierza produkować również pojazdy spalinowe i hybrydowe, z których wszystkie zostaną zbudowane w nowym e-budynku, który został ujawniony bardziej szczegółowo.

W komunikacie prasowym Ferrari zauważa, że budowa tego e-budynku zajmie dwa lata, a po jego ukończeniu na miejscu zatrudnionych zostanie 300 pracowników, których zadaniem będzie wykorzystanie 1,3 MW energii wytwarzanej przez 3000 paneli słonecznych na dachu zakładu do produkcji samochodów. Ferrari zauważa, że budynek ma być wydajny pod względem emisji CO2 o ponad 2,7 tys. ton w porównaniu ze zwykłym budynkiem niezelektryfikowanym i że będzie to budynek o prawie zerowym zużyciu energii.

Ferrari twierdzi również, że 100 000 metrów kwadratowych lokalnego obszaru miejskiego zostanie przebudowane, aby pomieścić e-budynek, co obejmie przeprojektowanie infrastruktury drogowej, budowę 1,5-kilometrowej ścieżki rowerowej i lepsze połączenia z lokalnym miastem Maranello.

Ferrari opowiada o swoim nowym e-budynku o mocy 1,3 MW
To jest reklama:


Wczytywanie następnej zawartości