Polski
Gamereactor
wiadomości
Final Fantasy

Final Fantasy Legenda komponowania nie jest zachwycona współczesnymi ścieżkami dźwiękowymi do gier wideo

"Myślę, że ludzie muszą mieć więcej swobody podczas tworzenia [muzyki do gier]".

Nobuo Uematsu jest legendą, jeśli chodzi o muzykę do gier wideo. Skomponował pierwsze dziewięć Final Fantasy gier, a później pracował nad wieloma innymi pozycjami z serii we współpracy z innymi kompozytorami.

Uematsu rozmawiał niedawno z NewsPicks (przetłumaczone przez Automaton), gdzie wyraził swoje rozczarowanie nowoczesnymi ścieżkami dźwiękowymi do gier wideo, mówiąc, że niektórzy producenci są "zadowoleni z muzyki podobnej do ścieżki dźwiękowej filmów w grach". Uematsu porównał współczesne ścieżki dźwiękowe do gier z hollywoodzkimi filmami, które uważa za "nudne"

"Muzyka z gier stanie się bardziej interesująca, jeśli kompozytorzy zastanowią się nad tym, co mogę zrobić tylko ja?" i wykorzystają własną wiedzę i doświadczenie, aby być naprawdę kreatywnymi."

Uematsu nie widzi świata, w którym sztuczna inteligencja mogłaby to osiągnąć. Dla niego komponowanie dobrej muzyki może być osiągnięte tylko poprzez "sięganie w głąb siebie, aby znaleźć aspekty unikalne dla siebie, a następnie wyrażać je".
Co myślisz o przemyśleniach Uematsu?

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości