Polski
Gamereactor
wiadomości
Final Fantasy VII: Rebirth

Final Fantasy VII: Rebirth wydaje się sprzedawać o wiele mniej niż oczekiwano

Wyniki sprzedaży w USA spadły o dwucyfrowy procent w porównaniu zarówno z Final Fantasy VII: Remake, jak i Final Fantasy XVI.

HQ

Nie jest tajemnicą, że uznany Final Fantasy VII: Rebirth sprzedał się znacznie gorzej niż oczekiwano. Teraz dostajemy bardziej szczegółowe informacje od kogoś, kto faktycznie wie, jak to wygląda, a mianowicie analityka Mata Piscatelli, który wraz z NPD (Circana) mierzy sprzedaż amerykańskich gier, zarówno cyfrowych, jak i fizycznych.

W wywiadzie dla Game File mówi nam, że sprzedaż gry w USA "spadła o dwucyfrowy procent w porównaniu z Remake w tym samym okresie" i najwyraźniej odnosi się to również do Final Fantasy XVI.

Chociaż gra jest dostępna dopiero od nieco ponad dwóch miesięcy, powiedziano nam również, że jest to obecnie dopiero 14. najlepiej sprzedająca się gra Final Fantasy w USA. Przypuszczamy, że z czasem może wspiąć się o kilka miejsc, ale gry sprzedają się najlepiej, gdy są nowe, więc nie powinniśmy oczekiwać żadnych cudów, chociaż wersja na PC (która prawdopodobnie nadejdzie) w pewnym stopniu pomoże.

Czas pokaże, czy brak sukcesu sprzedażowego Rebirth wpłynie w jakikolwiek sposób na trzecią i ostatnią odsłonę (np. przy nieco mniejszych ambicjach redukcji kosztów).

Final Fantasy VII: Rebirth

Powiązane teksty

Final Fantasy VII: Rebirth Score

Final Fantasy VII: Rebirth

RECENZJA. Przez Ketil Skotte

Nadeszła druga odsłona najbardziej ambitnego remake'u w historii gier. Czy jest zgodny ze swoim dziedzictwem i dzisiejszymi standardami?Wczytywanie następnej zawartości