Polski
Gamereactor
esport
League of Legends

Fnatic nie udało się awansować do play-offów LEC po raz pierwszy w swojej historii

"Ten wynik jest nie do zaakceptowania dla Fnatic, ani nie jest odzwierciedleniem poziomu wydajności, na jaki zasługują nasi fani w LEC."

HQ

Fnatic, jedna z najstarszych i najbardziej utytułowanych drużyn w League of Legends EMEA Championship (LEC), nie zakwalifikowała się do play-offów po raz pierwszy, odkąd stała się częścią mistrzostw.

Rozczarowujący wynik zarówno dla fanów, jak i zespołu, Fnatic utrzymał rekord dwóch zwycięstw i siedmiu porażek w dziewięciu meczach w pierwszym tygodniu nowego formatu LEC EMEA, kończąc na dziewiątym miejscu.

W oficjalnym oświadczeniu na Twitterze zespół Fnatic przeprosił fanów, podziękował im za wsparcie i obiecał wrócić silniejszy.

"Ten wynik jest nie do zaakceptowania dla Fnatic, ani nie jest odzwierciedleniem poziomu wydajności, na jaki zasługują nasi fani w LEC.

"Poświęcimy czas na refleksję i wrócimy jeszcze silniejsi."

Dyrektor generalny Fnatic, Sam Matthews, również wydał oświadczenie dotyczące wyników zespołu, stwierdzając, że wina leży po jego stronie i prosząc fanów, aby byli mili dla graczy i personelu pracującego w LEC.

Matthews powiedział: "Mamy przed sobą jeszcze dwa szpagaty. Mamy przed sobą wiele opcji.

"Lepiej, żeby to się stało teraz, niż żebyśmy się przedzierali przez to. Mamy szansę na przemyślenie tego na nowo. Wrócimy znacznie silniejsi".

Wielu graczy Fnatic, takich jak Wunder, Rekkles i Rhuckz, wyraziło rozczarowanie, a także zamiar poprawy za pośrednictwem Twittera i prawdopodobnie gracze będą bardziej omawiać sytuację podczas przedłużonego okresu poza sezonem.

Wreszcie trener Fnaticu Javier "Dardo" Zafra napisał na swoim Twitterze, że jest jedyną osobą odpowiedzialną za porażkę zespołu, ale że wykorzystają czas na poprawę.

Kończąc z nadzieją, Zafra powiedział: "Mogę śmiało obiecać, że to nie jest Fnatic, które zobaczysz do końca 2023 roku.

"Naprawimy to i wrócimy na szczyt walki."

Co sądzisz o wynikach FNC i perspektywach na przyszłość? Daj nam znać w komentarzach.

League of Legends
Photo: Fnatic

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości