Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
esport
League of Legends

Fnatic ogłasza swój wiosenny skład LEC

Wprowadzili pewne zmiany zarówno w zawodnikach, jak i sztabie po katastrofalnym zimowym podziale

HQ

Fnatic ogłosiło swój wyjściowy skład na sezon 2023 LEC Spring Split. W poście na blogu na swojej stronie internetowej ogłosili zmiany, a także odnieśli się do obaw fanów.

Nastąpiło to po wyjątkowo słabym Winter Split, w którym naszpikowana gwiazdami drużyna zajęła dziewiąte miejsce, nie awansując do play-offów po raz pierwszy w historii organizacji.

W odpowiedzi Fnatic zmieniło się z czołowego Martina "Wundera" Nordahla Hansena na Óscara Muñoza "Oscarinina" Jiméneza. Dodatkowo zmienili wsparcie Rúbena "Rhuckza" Barbosy na Henka "Advienne" Reijengę. Obaj gracze awansowali z Fnatic TQ, drużyny akademii organizacji.

Fnatic powiedział: "Para to niezwykle utalentowane młode osoby, które wielokrotnie podkreślały swoje umiejętności w ERL, a ich zaangażowanie i koncentracja masowo pokrywają się z rozwojem organizacji tej wiosny.

"Oscarinin wnosi dominującą prezencję na najwyższym pasie, godną walki z najlepszymi w LEC. Każdy, kto dostroił się do Fnatic TQ, zrozumie, jak bardzo jest zdolny.

"Advienne wnosi do zespołu dojrzałą, zrównoważoną i wokalną obecność, wykorzystując swoje wcześniejsze doświadczenie z XL, aby zaprezentować imponujące występy i zjednoczyć zespół.

Co ważne, wierzymy, że obaj gracze idealnie pasują do zgrania obecnych zespołów i podzielają ten sam sposób myślenia całego zespołu - ważny czynnik, który realizowaliśmy poza sezonem.

Fnatic dokonał również zmian w sztabie, wprowadzając Tomáša "Nightshare" Kněžínka jako nowego trenera. Nightshare jest dobrze znany na czeskiej scenie LoL-a i ma doświadczenie w pracy z Immortals w LCS.

Fnatic powiedział: "Tomáš wnosi bogate doświadczenie z wielu środowisk, jako zawodnik, asystent trenera i główny trener.

"Nightshare, niezwykle inteligentna emocjonalnie osoba, natychmiast połączyła się z grupą od samego początku i miała decydujący wpływ na doprowadzenie każdego gracza do tej samej strony i określenie właściwych celów dla drużyny w przyszłości."

W ogłoszeniu wspomniano o trudnościach, z jakimi borykał się zespół i dlaczego wprowadzono te zmiany.

Fnatic dodał: "Przechodząc do Spring, dokładnie zbadaliśmy strukturę, przywództwo i spójność wewnętrznych zespołów, aby przeanalizować, co poszło nie tak i gdzie możemy budować i poprawiać.

"Jedno było pewne - nie byliśmy gotowi na Winter. Brak przygotowania i kilka ustalonych procedur oznaczało zwiększoną presję na scenie, a zderzenie różnych celów i profili każdego gracza komplikuje znaczącą poprawę.

Na zakończenie powiedzieli: "Idźcie serdecznie powitać naszych najnowszych członków i jak zawsze: Raz Fnatic, #ALWAYSFNATIC.";

League of Legends

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości