Polski
Gamereactor
wiadomości
Forspoken

Forspoken studio całkowicie wchłonięte przez Square Enix

Luminous Productions traci swoją tożsamość i dołącza do Square Enix, aby tworzyć tytuły potrójnego A przy użyciu swojego silnika gry.

HQ

Square Enix Holdings (korporacja parasolowa dla wszystkich spółek i studiów grupy) ogłasza wewnętrzne ruchy organizacyjne. Studio, które już posiadali, Luminous Productions (twórcy nieszczęsnego Forspoken) całkowicie łączy się ze studiem Square Enix, tracąc po drodze nazwę.

Zgodnie z krótkim oświadczeniem na oficjalnej stronie internetowej firmy, ruch ten służy wzmocnieniu projektów grupy w perspektywie średnioterminowej, wykorzystując mocne strony obu zespołów, tworząc jedną jednostkę rozwojową.

Fuzja jest częścią wysiłków Spółki zmierzających do dalszego wzmocnienia konkurencyjności studiów deweloperskich Grupy, co jest celem określonym w obecnej średnioterminowej strategii biznesowej. Square Enix Co., Ltd. opracowała wiele gier AAA w wysokiej rozdzielczości (HD) i posiada bogactwo własności intelektualnej (IP) i treści. Luminous Productions Co., Ltd. jest w międzyczasie wyposażona nie tylko w możliwości tworzenia tytułów AAA, ale także wiedzę techniczną w takich dziedzinach, jak rozwój silnika gry. Połączenie obu podmiotów jeszcze bardziej zwiększy zdolność Grupy do tworzenia gier HD.

Oczywiście katastrofalne wyniki sprzedaży Forspoke musiały odegrać rolę w podjęciu decyzji. Nie wiadomo jeszcze, czy fuzja spowodowała utratę miejsc pracy w nieistniejącym już Luminous, ale będziemy obserwować dalszy rozwój tej nowej ścieżki w Square Enix.

Forspoken

Powiązane teksty

0
ForspokenScore

Forspoken

RECENZJA. Przez Magnus Groth-Andersen

RPG od Luminous Productions to skomplikowany przypadek dobrze wykonanej mechaniki połączonej z tempem, problemami graficznymi i narracyjnymi.Wczytywanie następnej zawartości