Polski
Gamereactor
wiadomości

Francuski związek zawodowy wyraża zaniepokojenie Don't Nod i jego napiętym planem rozwoju

Deweloper Banishers i Jusant wystosował już odpowiedź na zarzut, że nie radzi sobie z liczbą projektów, których się podejmuje.

HQ

Don't Nod jest ostatnio bardzo produktywnym programistą. Francuskie studio wystartowało Jusant w październiku 2023 roku, a zadebiutuje Banishers: Ghosts of New Eden już jutro (13 lutego 2024 roku).

Mając taką listę projektów w ruchu jednocześnie, francuski związek zawodowy STJV wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że jest zaniepokojony dobrem osób, które pracują w Don't Nod, posuwając się nawet do stwierdzenia, że deweloper podejmuje się większej liczby projektów, niż jest w stanie obsłużyć, a osiem projektów ma być w trakcie realizacji od października 2023 r. STJV twierdzi również, że Don't Nod ma problemy organizacyjne i że często dochodzi do przesunięć pracowników między projektami bez wyraźnego celu. Pojawiły się również zarzuty, że programiści nie wiedzieli, że Banishers został opóźniony z poprzedniej daty premiery 7 listopada 2023 r. do 30 minut przed publicznym ogłoszeniem.

Don't Nod wydało własne oświadczenie dla GamesIndustry w odpowiedzi na zarzuty STJV, w którym francuski deweloper posunął się nawet do tego, że dodał, że "zarzuty o to, że pracownicy są 'regularnie źle traktowani', nie są zgodne z wartościami i kulturą naszej firmy. Naszym priorytetem jest tworzenie wspierającego i integracyjnego środowiska pracy, w którym każda osoba jest traktowana z szacunkiem i godnością."

Don't Nod kontynuuje, dodając, że jest "zaangażowana w utrzymanie wspierającego i integracyjnego środowiska pracy dla wszystkich " oraz że jest "zaangażowana w konstruktywne rozwiązywanie wszelkich poruszonych kwestii"

Don't Nod jest uważane za jednego z bardziej postępowych programistów, ponieważ francuskie studio oferuje pracę zdalną w pełnym wymiarze godzin i stałe umowy, a także inne opcje zorientowane na pracownika.

Francuski związek zawodowy wyraża zaniepokojenie Don't Nod i jego napiętym planem rozwoju


Wczytywanie następnej zawartości