Chociaż miał swoje wady, jednym z mocniejszych elementów WB Games Montreal Gotham Knights było przedstawienie Gotham City. Tytuł dał nam solidną reprezentację słynnej metropolii, nawet jeśli tej reprezentacji brakowało wiele z interakcji i zawiłości, które Rocksteady osiągnęło w serii Batman: Arkham. Ale ogólny wygląd był wystarczający dla ludzi, którzy mieli za zadanie stworzyć wersję Gotham dla The Penguin (a co za tym idzie The Batman ), ponieważ firma Pixomondo, zajmująca się produkcją wirtualną i efektami wizualnymi, ostatecznie nawiązała współpracę z WB Games Montreal, aby skonstruować zdewastowaną wersję domeny Batmana.
W wywiadzie dla Variety dyrektor generalny Pixomondo, Jonny Slow, i kierownik ds. efektów wizualnych, Nathaniel Larouche, opowiedzieli o tym, jak przebiegała ta współpraca.
Larouche stwierdził: "Odbyliśmy dwie rozmowy telefoniczne z twórcami gier, którzy dołączyli do naszej rozmowy produkcyjnej – coś, co było rzadkim doświadczeniem".
Kontynuował, dodając, że przejście było stosunkowo łatwe i proste, ponieważ zasoby Gotham istniały już w Unreal Engine, tym samym narzędziu, którego Pixomondo używało do tworzenia swojej wersji miasta. Larouche powiedział: "To jest coś, czego nigdy wcześniej nie robiliśmy. To prosty i oczywisty przykład na to, jak można obniżyć koszty i czas potrzebny na tworzenie rzeczy, które już istnieją na świecie".
Slow również wtrącił się: "Stwierdziliśmy: 'To jest coś, co istnieje, czy możemy to w jakikolwiek sposób wykorzystać?'. Myślę, że to dobry przykład na to, że nie trzeba szukać inspiracji zbyt daleko, ponieważ ona już istnieje".
Z pewnością jest to kolejny powód, dla którego Unreal Engine jest prawdopodobnie przyszłością wielu gier tworzonych, ponieważ prowadzi do współpracy z innymi branżami rozrywkowymi ze względu na to, że tak wiele osób korzysta z tej samej technologii i jest zaznajomionych z jej funkcjonowaniem.