Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
wiadomości

Gry mobilne były modne w 2022 roku

Coroczny Unity Gaming Report ujawnia, że konsumenci grają w więcej gier mobilnych, a programiści tworzą więcej tytułów mobilnych.

HQ

Chociaż nadal istnieje pewien rozdźwięk między sceną gier mobilnych a światem komputerów PC i konsol, nie można zaprzeczyć, że największa społeczność graczy należy do urządzeń mobilnych. Z miliardami smartfonów na wolności, nic dziwnego, że gry mobilne są najbardziej lukratywną platformą do tworzenia gier, a studia to łapią.

Jak ujawniono w corocznym raporcie Unity Gaming, wspomniano, że obaj konsumenci grali w więcej gier mobilnych w 2022 r. niż w 2021 r. (dokładnie około 8% więcej), a studia gier przechodzą na tworzenie większej liczby tytułów tylko mobilnych.

Podczas gdy studia każdej wielkości kupiły ten trend, większe studia wykazały największy wzrost z 44% skokiem w produkcji mobilnej. Patrząc na ogromne firmy, takie jak Ubisoft i jak ich przyszła linia składa się głównie z tytułów mobilnych, to zdecydowanie sprawdza się.

Ale tylko dlatego, że urządzenia mobilne zostały podwojone, nie oznacza to, że inne platformy cierpią. Raport dodaje, że duże studia stworzyły o 16% więcej gier wieloplatformowych w 2022 roku niż w 2021 roku.

Gry mobilne były modne w 2022 roku


Wczytywanie następnej zawartości