Polski
Gamereactor
wiadomości

Hasbro inwestuje 1 miliard dolarów w wewnętrzny rozwój gier

Firma zabawkarska chce skupić się na jakości, aby zbudować zaufanie do firmy.

HQ

Hasbro jest w dużej mierze firmą znaną z produkcji fizycznych zabawek, ale wydaje się, że coraz bardziej koncentruje się na powrocie do przestrzeni gier. Baldur's Gate III pokazał, jak popularne są niektóre z jego wielu IP i ile pieniędzy można zarobić na grach.

Według nowego raportu z Gamesindustry.biz, Hasbro zainwestowało już 1 miliard dolarów w 4 wewnętrzne studia AAA. Mamy RPG science-fiction Exodus od Archetype Entertainment, grę Snake Eyes GI Joe od Atomic Arcade, grę Dungeons & Dragons od Invoke Studios oraz horror od Skeleton Key.

Dan Ayoub, szef działu rozwoju produktów cyfrowych w Wizards of the Coast firmy Hasbro, był bardzo podekscytowany tym, co gry mogą zaoferować firmie. "Najważniejszą rzeczą do wyciągnięcia z tego wniosku, która jest szczerze mówiąc małym zaskoczeniem dla wielu ludzi, jest to, że Hasbro w rzeczywistości tworzy gry wideo. I mamy znaczną inwestycję w naszą strukturę studia; W tej chwili pracujemy nad grami o wartości ponad 1 miliarda dolarów".

"Zawsze chodziło o zabawę, zawsze chodziło o rozrywkę dla ludzi" — ciągnął Ayoub. "A gry są dominującą formą rozrywki dla wielu ludzi i jest to coś, co wciąż się rozwija. Pod wieloma względami obecność Hasbro w tej przestrzeni ma sens".

"Apetyt jest, jeśli jesteśmy autentyczni i skupiamy się na jakości. I to jest absolutnie priorytet i pod wieloma względami powód powstania tych wewnętrznych studiów".

Która z tych gier Hasbro jest dla Ciebie najbardziej ekscytująca?

Hasbro inwestuje 1 miliard dolarów w wewnętrzny rozwój gier


Wczytywanie następnej zawartości