Polski
Gamereactor
wiadomości

Hidetaki Miyazaki jest w trakcie tworzenia swojego "idealnego RPG fantasy"

Elden Ring nie do końca podrapał to swędzenie.

HQ

Podczas gdy Elden Ring absolutnie zwaliło z nóg większość graczy, gdy zadebiutowało, reżyser gry Hidetaki Miyazaki stwierdził jeszcze przed pojawieniem się gry, że chociaż zapowiada się coś wyjątkowego, nie jest to jego idealna gra RPG fantasy. Przeskocz do teraźniejszości w czerwcu 2024 roku, a Miyazaki nadal mocno wierzy, że tak jest, ale wygląda na to, że wkrótce możemy zobaczyć słynnych twórców RPG akcji "idealne fantasy RPG".

W rozmowie z PC Gamer, Miyazaki stwierdził: "Kiedyś, udzielając wywiadów na temat Elden Ring, myślę, że wspomniałem, że wciąż jestem w trakcie tworzenia mojej idealnej gry RPG fantasy. I chociaż Elden Ring to nie do końca to, jest całkiem blisko. Zbliża się wielkimi krokami.

Jeśli chodzi o to, do czego właściwie odnosi się ideał w tym przypadku, Miyazaki wyjaśnił nieco dalej, dodając: "Trudno powiedzieć bez podawania spoilerów dotyczących mojego następnego pomysłu lub naszych następnych gier. Myślę jednak, że jedną rzeczą, której niekoniecznie brakuje, ale która utrudnia osiągnięcie mojego ideału, jest to, że kiedy gram, wiem, że wszystko się wydarzy. Wiem już wszystko, co się dzieje. Jeśli chodzi o czerpanie przyjemności z gry z perspektywy gracza, chciałbym tego nie wiedzieć i żeby ktoś inny stworzył moją idealną grę fantasy, proszę, jeśli to możliwe. Wtedy będę mógł cieszyć się tym jako zawodnik".

Biorąc pod uwagę listę uznanych i uwielbianych gier w jego portfolio, jak myślisz, co stanowi idealną grę RPG fantasy w książce Miyazakiego?

Hidetaki Miyazaki jest w trakcie tworzenia swojego "idealnego RPG fantasy"


Wczytywanie następnej zawartości