Polski
Gamereactor
lifestyle

Hipersamochód Red Bulla zostanie zaprezentowany na Goodwood Festival of Speed

RB17 będzie jedną z gwiazd nadchodzącego salonu motoryzacyjnego.

HQ

Jedną z największych imprez motoryzacyjnych każdego roku jest Goodwood Festival of Speed. Na tych targach motoryzacyjnych wszystkie duże marki prezentują nowe samochody i testują je na kultowym torze wspinaczkowym, często ze słynnym kierowcą wyścigowym za kierownicą. Ale jest to również czas, aby kolekcjonerzy spotkali się, aby pochwalić się kultowymi i klasycznymi samochodami.

W tym roku możemy spodziewać się, że Red Bull Racing pójdzie na całość. Dział sportów motorowych firmy produkującej napoje energetyczne przywiezie swój obecny zespół F1 i kolekcję byłych gwiazd, aby przejechać obok samochodów F1 na słynne wzgórze, a jednocześnie zadebiutuje i zaprezentuje hipersamochód RB17, który jest rozwijany od lat i jest reklamowany jako pomysł legendarnego projektanta F1 Adriana Neweya (który odchodzi Red Bull ).

W komunikacie prasowym czytamy, że "RB17 zostanie zaprezentowany w piątek 12 lipca w Cathedral Paddock i będzie wystawiony przez cały festiwalowy weekend, dając odwiedzającym Goodwood pierwszą szansę na zobaczenie Hypercara na kultowym wydarzeniu. Zaprojektowany, opracowany i wyprodukowany w całości we własnym zakresie, RB17 będzie wyposażony w dwumiejscowe podwozie typu monocoque z włókna węglowego z częściowo obciążonym centralnie zamontowanym silnikiem V10 i skrzynią biegów z włókna węglowego napędzającą tylne koła.

Jeśli chodzi o to, co reszta załogi Red Bull będzie robić w Goodwood, Max Verstappen poprowadzi swój RB16B, Sergio Perez swój RB19, Christian Horner RB8, Daniel Ricciardo RB7, David Coulthard RB9, Mark Webber RB6 i Christian Klein RB1.

To jest reklama:
Hipersamochód Red Bulla zostanie zaprezentowany na Goodwood Festival of Speed
Red Bull Racing


Wczytywanie następnej zawartości